ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

15.09.2015

ТРОЯНДИ

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Троянда — цариця всіх кольорів. І з цим не посперечаєшся. Якщо в саду немає троянд, то це вже не садок, а так. квітник або зовсім город. Мільйони людей по всьому світу дарують один одному в знак любові і захоплення. У троянди дуже приємний аромат, красивий колір і навіть велика кількість шипів не применшують її достоїнств.

Роза відноситься до сімейства розоцвітих — Rosaceae L. Троянда — це окремий рід сімейства розоцвітих, який об’єднує культурні (троянди) і дикорослі (шипшини) види. Троянди являють собою прямостоячі многостебельная чагарники, висотою від 0,5 до 2,5 м, а деякі вічнозелені плетисті види досягають 10 м. Дерев’янисті стебла і пагони майже завжди покриті шипами різної величини і форми. Листя складні, непарно-перисті, у більшості видів складаються з 5-7, іноді 9-11 листочків. Квітки різноманітного забарвлення, двостатеві, поодинокі або зібрані в зонтиковидний-волотисте суцвіття. У вічнозелених і у багатьох садових видів утворюються вони на однорічній деревині. Цвітіння у них повторюється кілька разів протягом літа. Плоди орешковідних, односім’яні, з щільною, дерев’янистої оболонкою, дозрівають в серпні — вересні. У них буває від 3-5 до 100 і більше насіння. Широко застосо-вується в медицині.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Троянди розрізняють за формою куща, аромату і забарвлення квіток. Саме тому їх використовують у найрізноманітніших посадках, поєднуючи з іншими рослинами, або створюють сади тільки з троянд. Троянди поділяються на збірну групу паркових троянд (троянда ругоза, нуазетовые, бурбонські, прованські), чайногібридні, ремонтантні, лиантовые, мініатюрні, грандифлора, флорі-бунду, плетисті та інші. Для кожної з вищезгаданих груп троянд існують специфічні правила обрізки. Розрізняють три роди весняної обрізки троянд: профілактичну, що проріджує і формуючу. Профілактичну обрізку роблять ранньою весною для ліквідації грибних хвороб. Що проріджує проводять навесні і влітку, видаляючи старі пагони з затухаючим зростанням і гілки, що ростуть усередину куща. Така обрізка сприяє рясному цвітінню. Її застосовують для омолодження старих кущів паркових і плетистих троянд.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

три типи формувального обрізання троянд. сильна, середня і слабка. При сильної обрізку на втечу залишають 1-2, при середньої — 3-6 добре сформованих нирок, при слабкій обрізці видаляють тільки верхівки пагонів. Сильну обрізку застосовують для поліантових і мініатюрних троянд, середню — для чайногібридних, троянд флорибунда і групи грандифлора, слабку — для паркових і плетистих троянд. Дикорослі види троянд розмножують насінням для одержання підщеп і при виведенні нових сортів, культурні сорти — вегетативно. Існує кілька способів вегетативного розмноження троянд: діленням куща, укоріненням відводків і живців, щепленням на шипшину. Розмноження троянд зеленими живцями, проводиться навесні і влітку, дозволяє швидко отримувати посадковий матеріал.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Добре вкорінюються живці троянди в герметичних череночниках без поливання, провітрювання і без догляду.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Окулірування — основний спосіб розмноження троянд. Її можна проводити влітку і навесні. Окулянты на зиму вкривають землею шаром 20-25 см. Навесні їх разокучивают і обрізають на шип. У перший рік життя щеплених рослин потрібно стежити за своєчасним видаленням дикої порослі.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Під посадку троянд треба вибирати рівні, добре освітлені місця. На крутих схилах їх можна вирощувати на терасах. У тіні вони тягнуться до світла і погано цвітуть.

Троянди вимогливі до грунту. Добре ростуть вони на чорноземах, легких суглинках і супісках з хорошою структурою і високим вмістом органічних речовин. Грунт повинна бути слабокислою (рН 5,5—6,5). Троянди можна висаджувати навесні і восени. У систему агротехнічних прийомів по догляду за трояндами входять глибока обробка грунту, внесення органічних і мінеральних добрив, полив, вирізка дикої порослі, обрізка, боротьба з шкідниками і хворобами, укриття на зиму.

Догляд за трояндами полягає в регулярному ретельному розпушуванні і прополці рабаток від смітних трав, систематичне видалення диких пагонів. Влітку в жарку пору троянди необхідно регулярно поливати і обприскувати ввечері або рано вранці попередньо зігрітій водою. Дуже шкідливо поливати холодною водопровідною або колодязною водою. Цілком розпустилися квітки краще зрізати, це сприяє більш рясному цвітінню. Під час зрізання гілок з квітами слід прагнути максимально зберегти листя на кущі, враховуючи, що видалення великої кількості листя при зрізку послаблює рослину і воно погано зимує. Відцвілі квіти необхідно відщипувати, не даючи зав’язатися насінню, так як троянди після зав’язування насіння погано цвітуть і сильно виснажуються.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Садові троянди діляться на групи в залежності від їх походження, декоративних якостей та біологічних особливостей. Наводимо стислу характеристику найбільш поширених садових груп і сортів.

Троянди Грандифлора. Це група, до якої належать сорти з рясним цвітінням, як у флорибунда, а форма квітки, як у чайно-гібридних, але перевершують їх за силою росту. Цвітуть ці троянди подібно до чайногібридних, але рясніше. Вони більш зимостійкі. Використовуються для оформлень, зимової вигонки, зрізу.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Троянди Кордеса отримані від гібриду троянди ругози. Відрізняються дуже сильнорослыми, частіше батоговидними пагонами. Рясно цвітуть до пізньої осені. Зимостійкі та стійкі до грибкових хвороб.

мініатюрні Троянди вперше завезені в Європу з Китаю в 1810 р. Зовні подібні бенгальським і поліантових троянд, але відрізняються від них більш дрібними квітками, листям і низьким ростом. Кущі низькі (15-20 см), компактні, сильно розгалужені. Квітки різноманітного забарвлення, дрібні (1,5—2 см в діаметрі), махрові, часто запашні, дуже красивого складання. Цвітуть рясно. Легко розмножуються черешками. Використовуються в кімнатній культурі.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Троянди плетисті Вижураяна. У дикому вигляді зустрічаються в Японії та Китаї. В Європу завезені в 1886 р. доктором Вихурой. Дуже близькі до R. multiflora Thunb, від якої відрізняються гнучкістю пагонів і більш сильним ростом. Дали ряд гібридних сортів, з яких багато застосовуються в декоративному садівництві. Сорти цієї групи дуже ефектні на штамбах. Цвітуть одноразово, дуже рясно, протягом 30— 35 днів.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Троянди плетисті мультифлора. В дикому вигляді росте в Приморському краї, Японії, Китаї, Кореї. Кущ сильнорослий — висотою до 4 м, з батоговидними суцвіттями. Квітки дрібні (2— 2,5 см в діаметрі), білі, рожеві, немахрові, зібрані у великі суцвіття. Досить зимостійкий при укритті на зиму. Від цього виду виведено багато витких сортів. Самий старий сорт ‘Crimson Rambler’ завезений у Європу з Японії Тернером в 1893 р. У культурних сортів переважає рожеве, червоне і біле забарвлення квіток. Квітки махрові (4-6 см в діаметрі), стійкі. Цвітіння одноразове, дуже рясне, протягом 30-35 днів. Легко розмножуються черешками і добре ростуть на власних коренях.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

поліантові Троянди отримані в 70-х роках XIX століття в результаті схрещування багатоквіткової троянди з чайними та іншими безперервно квітучими сортами. Одним з перших сортів вважається ‘Paguerette’ виведений Гійо в 1875 р. у франції. Квітки дрібні (3-4 см у діаметрі), всіляких забарвлень, іноді запашні, від немахрових до сильно махрових, зібрані у великі суцвіття. Цвітіння дуже рясне, безперервне. Легко розмножується живцями.

Багато сорти добре ростуть і цвітуть у відкритому грунті на власних коренях. Використовуються для квіткових оформлень, бордюрів і в кімнатній культурі.

ремонтантні Троянди з’явилися в Європі в першій половині XIX століття в результаті гібридизації місцевих троянди дамаської, бурбонської, французької з чайними і бенгальськими трояндами. Від чайних вони успадкували здатність до повторного цвітіння (ремонтантній), але більш морозостійкі. Кущ високий — 1-2 м. Листя великі, густі. Квітки великі (8-10 см в діаметрі), округло-чашевидні, рожеві або червоні, рідше білі і жовті, махрові, з сильним ароматом. Друге цвітіння значно слабкіше, ніж перше. В умовах України троянди цієї групи добре зимують при укритті на зиму землею. Рекомендуються для групових посадок, на зріз і в штамбової культурі.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

чайногібридні Троянди отримані в результаті схрещування ремонтантних троянд з чайними. Кущ невисокий (60-80 см). Листя великі, красиві, різних відтінків. Квітки різноманітного красивого забарвлення, відрізняються витонченим складанням і дуже різноманітним приємним ароматом, великі (в середньому 10-12 см в діаметрі), махрові, поодинокі або частіше зібрані в невеликі суцвіття. Цвітіння триває 30-35 днів, потім настає перерва від 15 (у ранніх) до 30 днів (у пізніх сортів), після чого цвітіння триває до пізньої осені. Чайногібридні троянди дуже декоративні у кущовій і штамбовій формі, в квіткових оформленнях, використовуються для зрізу. Придатні для зимової вигонки під склом і в кімнатній культурі.

ТРОЯНДИ, Вирощування і догляд, Фото, Квіти, Дикий Дачник

Зберігання саджанців троянд взимку
Загальні поняття та особливості

Як правило, саджанці троянд на посадку викопують пізньої осені, а садити їх в дані період часу не бажано, оскільки краще приживаються троянди, висаджені навесні. Тому у непрофесійних квітникарів виникають певні труднощі в тому, як зберегти саджанці з пізньої осені до весни.

Створити ідеальні умови для зберігання саджанців дуже важко: треба постійно стежити за тим, щоб на пагонах не з’явилися бруньки, а для цього потрібна низька температура, але при цьому пагони не повинні замерзнути; повинна бути хороша вентиляція повітря в місці зберігання саджанців, постійна вологість. В домашніх умовах зберігати саджанці можна у спеціально викопаній ямці на ділянці, підвалі або спеціальному сховищі, в якому буде дотриманий необхідний режим. У будь-якому випадку за саджанцями необхідно стежити, щоб вони не загинули або не зів’яли.

Для того щоб благополучно перезимувати, саджанці повинні знаходитися в стані спокою, в якому процес зростання і розвитку рослини значно сповільнюється. Спочатку протягом 20-40 днів у троянди відбувається підготовка до подальшого зростання і розвитку, ця підготовка всередині рослини і зовні вона непомітна – це стан т. н. органічного спокою. Після цього у роз починається стан вимушеного спокою, коли рослина вже повністю готове до подальшого зростання і розвитку, але для цього немає необхідних умов. Зберігати троянди краще всього при температурі від 1 до 3°C і відносній вологості повітря 90-95%. Якщо температура підніметься вище, то висока ймовірність того, що нирки можуть розпуститися.

Як зберігати саджанці троянди?

Троянди для зберігання слід викопувати в суху погоду, коли вночі є невеликі заморозки – так рослина краще збережеться. Якщо ж до коріння рослини пристане сира земля, то її обов’язково треба очистити або змити водою.

Перед початком зберігання кожен рожевий кущ повинен бути ретельно перевірений і підготовлений: при необхідності стебла вкорочують, щоб залишалося 8-10 нирок, верхівки і листя видаляють, коріння підрізають, залишають 3-4 пагони на кущі, решту відрізують. Після цього троянди розкладають по сортам, пов’язують разом кущі і відправляють на зберігання. Якщо кущів багато, то можна підписати сорту на бирці і прикріпити до кущів.

У разі якщо троянди ви будете зберігати на ділянці, необхідно викопати ямку глибиною близько 30 см, помістити в неї пов’язані троянди щільно один до одного, засипати землею і полити водою. Ту частину кущів, що залишилася над поверхнею, також присипають землею до середини пагонів. При зниженні температури повітря до -8°C утеплюємо троянди за допомогою листя, тирси, насипаних зверху, а потім присипаємо снігом. Також можна спочатку обкласти саджанці сосновими гілками, а вже потім підгортати.

Деякі хитрощі при зберіганні

Але все ж краще зберігати троянди там, де ви будете мати можливість стежити за їх станом – це може бути спеціально виготовлене сховище або підвал. Для цього найкраще підійде чистий річковий пісок, попередньо рясно политий водою. В піску роблять поглиблення, вставляють у них пов’язані разом кущі троянд, щільно засипають піском і знову поливають водою. При цьому треба прослідкувати, щоб кореневі шийки кущів були в піску на 3-5 см, щоб рослина не всохло або початок давати нирки раніше часу.

Якщо в приміщенні температура не регулюється, то за трояндами треба постійно стежити, утеплювати або провітрювати приміщення, не допускати висихання піску, при необхідності поливати його так, щоб він став мокрим до самої основи. Для зниження температури в приміщенні туди можна занести сніг або лід, покласти їх недалеко від кущів. Щоб температура не опустилася нижче нульової позначки і вода в піску не замерзла, треба утеплити саме приміщення, а кущі прикрити плівкою або іншим утеплювачем, поки температура не стане плюсовою.

Короткий опис статті: фото квіти троянди Дикий дачник. Квіти. Троянди — вирощування і догляд Квіти, родіола рожева, квітка,

Джерело: ТРОЯНДИ — Вирощування і догляд — Фото — Квіти — Дикий Дачник

ТРОЯНДИ Троянда — цариця всіх кольорів. І з цим не посперечаєшся. Якщо в саду немає троянд, то це вже не садок, а так. квітник або зовсім город. Мільйони людей по всьому світу дарують один одному в знак любові і захоплення.

Також ви можете прочитати