Кімнатні рослини і алергія . Азбука садівника

16.09.2015

Кімнатні рослини і алергія

Зміст

Причини появи

1. Рослина, як будь-який інший живий організм, який дихає, виділяючи речовини, які утворюються в процесі життєдіяльності. Присутність їх у повітрі може спровокувати алергічну реакцію.

2. Також сильним алергеном є пилок квітучих рослин.

3. Кімнатні рослини, якщо за ними неправильно доглядають, стають самими справжніми мішками. А організм алергіка чуйно реагує на пил.

4. Рослина, листя і стовбур, якого покриті невеликими волосками, теж може стати причиною алергії.

5. Крім безпосередньо кімнатних рослин, сильними алергенами є добрива для них.

Безпечні квіти

На щастя, існує безліч рослин, які не викликають алергії. У всякому разі, такі випадки невідомі. Це бегонія, різні пальми, бальзамін, бромелія, ананас, золотий вус. традесканція і верес .

Частково відсутність негативної реакції пояснюється тим, що всі ці квіти вимагають для росту і розвитку високої вологості, що практично виключає можливість появи пилу в повітрі.

Кімнатні рослини і алергія . Азбука садівника

Потенційні алергени

Часто прояв алергії залежить від індивідуальної непереносимості виділень рослини. Небезпечними з цієї точки зору вважаються:

• пеларгонія (герань), чиї листя містять ефірне масло, запах якого одних людей призводить до алергії, а іншим так подобається.

• папороті, що розмножуються спорами, легко розліталися по всьому приміщенню і провокують алергію.

• кринум і еухаріс (сімейство амарилісових) під час цвітіння мають особливо сильним запахом, объясняющимся наявністю в них ефірних масел, вдихання яких призводить до алергічних реакцій.

• олеандр, катарантус і аламанда (сімейство куртових) в період цвітіння викидають у повітря велику кількість ароматних речовин, які можуть негативно позначитися на здоров’ї.

• диффенбахія, колоказия, алоказія, філодендрон, аглаонема (родини ароїдних) дуже небезпечні. При контакті їх листя з шкірою або слизовою оболонкою людини неминуча сильна алергічна реакція. Для турботи про них рекомендується використовувати рукавички.

• запах арістолохіі (карказон) може викликати нездужання.

• у рослин молочай (эуфорбия), кротон (кодеум) і акалифа аллергичным є білуватий сік. Тому всі роботи з ними бажано проводити в рукавичках.

• жірянка (красуля), каланхое, эхеверія і седум (родина товстолисті) — незважаючи на те, що вони володіють багатьма корисними властивостями і використовуються в народній медицині, при попаданні їх соку в організм виникає набряк ділянок дихальної системи.

• рододендрон в період цвітіння виділяє дуже стійкий сильний запах, який може призвести до появи головних болів і шкірних висипань.

• сік цикламена здатний викликати сильний опік слизової оболонки. Хоча сам по собі цей красень квітка не алерген.

Кімнатні рослини і алергія . Азбука садівника

Поради для батьків

Діти швидше дорослих реагують на навколишню обстановку. Відповідно, і алергія на кімнатні рослини в них проявляється частіше. До того ж, за малюком не завжди можна встежити, коли він, відірвавши гарний листочок, потягне його в рот.

Ось перелік найбільш небезпечних квітів для дітей. алое, кімнатний клен, гортензія. драцена, примула.

Щоб уникнути проблем зі здоров’ям у дитини, рекомендується слідувати деяким правилам:

1. По можливості розміщуйте рослини в дитячій кімнаті не ближче, ніж в п’яти метрах від дитячого ліжечка.

2. Намагайтеся підгодовувати рослини рідкими мінеральними добривами або тими, які можна розвести у воді. Вони швидше проникають у грунт і менше випаровується.

3. Регулярно, як мінімум раз на тиждень протирайте листя вологою ганчіркою. Це корисно і для дітей, і для квітів.

4. Якщо виникла необхідність у хімічній обробці рослини, обов’язково виконайте цю процедуру поза домом (на дачі або на балконі). Якщо такої можливості немає, краще взагалі позбутися від хворого квітки.

І наостанок…

Алергія на кімнатні квіти — не вирок. Не позбавляйте себе радості від спілкування з зеленими друзями. Лише уважно поставтеся до вибору рослин, які будуть оточувати вас у спальні, на кухні і, можливо, навіть у ванній.

Ольга Червона, Квітковий світ січень 2014

Кімнатні рослини і алергія відео

Короткий опис статті: домашні квіти Домашні квіти для кожного з нас, насамперед, джерело естетичного задоволення. Для людей, страждаючих алергією, таке сусідство може обернутися серйозною проблемою. кімнатні рослини і алергія, алергія на кімнатні квіти

Джерело: Кімнатні рослини і алергія | Абетка садівника

Кімнатні рослини і алергія Зміст Причини появи 1. Рослина, як будь-який інший живий організм, який дихає, виділяючи речовини, які утворюються в процесі життєдіяльності. Присутність їх у повітрі може спровокувати алергічну реакцію.

Також ви можете прочитати