Канна квітка-тросник. Вирощування і догляд

17.09.2015

Канна — квітка-тросник. Вирощування і догляд

12.09.2011 | Переглядів: 54290 Коментарів: (4)

Канна квітка-тросник. Вирощування і догляд
Хочете створити навіть на самій невеликій ділянці атмосферу південного саду? Тоді вам потрібен квітник в тропічному стилі. І один з головних учасників цього шоу, звичайно ж, квітка Канна — незмінний атрибут вічнозеленої краси найяскравіших і вражаючих курортних фантазій.

Барвисте цвітіння канн міцно асоціюється з буйством орхідей, порханием колібрі, а величезні листя надають квітника колорит бананової плантації.

Канни чудово ростуть на балконах, лоджіях і балконах і є предметом гордості будь-якого квітникаря. Тільки один недолік є у канн: вони не мають аромату. Але це легко компенсується їх тропічною красою, невибагливістю, стійкістю до посухи, хвороб і шкідників.

Царствені, пишні, урочисті — так називають канни на різних мовах. Ці дивовижні рослини зустрічаються в багатьох країнах світу, щоправда, переважно гібридні сорти, створені селекціонерами. До речі, перша письмова згадка про канні датується 1662 роком.

Назва «Канна» походить від грецького слова «kanna» — очерет, за деякого подібності в будові стебла.

Слово канна («kanna») по-латині означає «трубка». згідно з легендою, зросла канна на місці багаття, в який один з вождів ворогуючих індіанських племен кинув згорнутий у трубку вампум з умовами мирного договору (wampum — нитки з нанизаними на них черепашками, різновид предметного письма індіанців), після чого почалася кривава війна. Вогненно-червоні пелюстки канни і сьогодні нагадують язики полум’я.

Батьківщина Канни — Південна і Центральна Америка, Індія. У природних умовах канни ростуть у вологих тропічних і субтропічних районах Південної і Центральної Америки, а також у південній Африці, Індії і Китаї.

Канна заслужила визнання у багатьох народів не тільки з-за прекрасних квіток на довгих прямих стеблах. Індіанці в Америці з давніх часів і донині обробляють деякі види канн через їстівних кореневищ, містять близько 27% крохмалю. Стебла і листя яких йдуть на корм худобі.

Вже тисячоліття тому прибережні землі південного закінчення Африки були густо заселені пастухами, відомими під назвою Хоихои. Саме культурі Хоихои приписують відкриття цілющих властивостей квітів канни і поширення її використання. Справа в тому, що рослина канна містить у собі ряд алкалоїдів, що володіють психоактивними властивостями, тобто, канна діє багато в чому як класичний антидепресант.

Вважається, що в Європу дикорослу індіанську канну завезли португальські мореплавці в кінці XVI століття. Наступного, XVII столітті, в каталогах ботанічних садів Європи вже згадується кілька видів канн, мають потужні підземні кореневища, величезні ефектні сизо-зелені або фіолетові листя, яскраві квіти до 10 см в діаметрі на високих струнких квітконосах від 0,5 до 3 м. В сучасній Європі «чисті» види канни трапляються дуже рідко, і тільки в ботанічних садах або спеціальних розплідниках.

Канни в медицині.

Алкалоїди в каннах. Голландські колонізатори відзначали, що аборигени часто жували канну. Після жування канни «їх очі починали блищати, їх дух очищався, особи здобували приємне товариська вираз і вони пускалися в танок. Проте рослина канна, прийнята в надлишку опьяняла і заспокоювала їх».

Канна піднімає настрій, знімає напругу, а в більш високих дозах може викликати ейфорію. Як антидепресант, канна традиційно використовувалася в програмах реабілітації людей, залежних від наркотиків, причому дуже успішно.

Канна (Canna) — великоквіткова, висока трава, єдиний рід у сімействі Канновых (Cannaceae).

Канна — багаторічна трав’яниста рослина з кореневищами, містять запас поживних речовин і води, не зимуючу у відкритому грунті.

Листя у неї великі, декоративні, бронзово-червоні, коричневі, з фіолетовим відтінком, світло — і темно-зелені, іноді смугасті довжиною до 50 см і шириною до 25 див.

Квітки великі. Декоративність квітам канни надає лепестковидный маточка і стамінодії — тичинки, що перетворилися в пелюстки. Вони мають широку гаму різних тонів і відтінків: помаранчевий, рожевий, бежеву, червону, жовту, малинову. Існують сорти з контрастним облямівкою, мазками або крапом іншого кольору.

Канна квітка-тросник. Вирощування і догляд

Канна — квітка-тросник. Застосовують канни для створення великих груп і масивів, а також для одиночних посадок на газоні.

Квітка Канна: вирощування і догляд

Незважаючи на те, що канна — виходець з теплих країв, її можна вирощувати і в нашому кліматі, якщо знати деякі особливості догляду.

Канни дуже близькі по потребам іншої тропічної культурі, успішно вирощуваної поколіннями дачників, — добре відомого і всіма улюбленого огірку. Їм потрібна дуже багата і насичена органікою грунт, сонячне, тихе місце і вдосталь води. Кореневища канн люблять теплу грунт: рослини набагато швидше ростуть і активніше і довше цвітуть.

При насіннєвому розмноженні сортові якості рослин не зберігаються, тому розмножувати канни краще вегетативно. Ранньою весною (наприклад, в березні), розділіть кореневища таким чином, щоб на кожній частині була одна сильна нирка або кілька більш слабких. При поділі кореневищ місця розрізів обов’язково присипте товченим вугіллям та підсушіть.

Кореневища канн пробуджують в теплому парнику: укладають щільно один до одного на поверхні грунту і присипають зверху землею. Зрідка канни обприскують теплою водою. Коли листя канн в парниках розвинуться настільки, що почнуть витісняти один одного, рослини вибірковим порядком виймають і садять в невеликі горщики. До висадки в грунт канни культивують в глибоких (краще двосхилих) парниках. До червня добре підготовлена розсада вже дає квіткові стрілки.

Канна квітка-тросник. Вирощування і догляд

Кореневища канн пробуджують в теплому парнику

Одне маточне рослина навесні можна розділити на 3-5 частин. Розділені кореневища поміщають в живцеві ящики з піском, які підігріваються знизу, і сильно зволожують. Через 7-10 днів кореневища розвивають нирки з пагонами. В цей час без ризику можна провести додаткове ділення найбільш сильних кореневищ. При поділі навесні місця розрізів кореневищ присипають товченим вугіллям і підсушують. До часу висадки в грунт канни встигають розвинути 5-6 великих листя.

Вже в березні ви можете пророщувати кореневища канн в торфі. У відкритий грунт висаджують прощені кореневища на початку червня.

Щоб забезпечити більш пишне розвиток для канн, роблять гарячу підстилку з гною. Перед посадкою канн викопайте яму глибиною 60-70 см і діаметром близько 30 см, на дно покладіть свіжий кінський гній шаром не менше 20-30 см, присипавши його зверху родючою землею із перегноєм шаром 20-25 см. Потім на тонкому шарі піску розкладіть кореневища канн і засипте їх землею. Прение гною забезпечить рослинам необхідну температуру грунту, і незалежно від примх погоди канни будуть чудово цвісти.

Канни висаджують в грунт після того, як мине загроза заморозків, на відстані 50-75 см один від одного, в залежності від характеру посадки. До початку ранкових заморозків необхідно високо підгортати рослини, для того, щоб оберегти кореневі шийки від підмерзання.

Канни зацвітають приблизно через 1,5-2 місяці після посадки. У сприятливих умовах канни цвітуть з липня і до заморозків. А для того, щоб канни цвіли весь сезон, своєчасно видаляти відцвілі кисті, не даючи зав’язуватися плодам.

Канни практично не уражуються шкідниками і хворобами. тому при їх обробленні не потребують обробки отрутохімікатами.

Підгодовуйте канни весь вегетативний сезон, чергуючи органічні і мінеральні добрива. У суху погоду рясно поливайте рослини 2 рази в тиждень. Слідкуйте за тим, щоб при поливанні рослин вода не потрапляла на канни. В кінці літа полив поступово зменшуйте, перед викопкой зовсім припините полив.

Після перших заморозків стебла канн обріжте, а кореневища викопайте разом з грудкою землі, обтрусивши лише її надлишок.

Умови зберігання кореневищ рослини Канна

На зиму кореневища канн прибирають із земляною грудкою на зимівлю в сухі підвали, складаючи їх акуратно і злегка перешаровуючи землею або піском. Час від часу кореневища перебирають, видаляють загнили екземпляри. В помірному теплі, при розсіяному світлі і достатньої вологості кореневища канн у земляному комі дозрівають. При руйнуванні земляного кома кореневища всихають, а молоді його частини відмирають.

Якщо єдиним місцем для зберігання канн взимку є квартира, то зберігайте кореневища у великому пластиковому відрі, засипаному до країв сухою землею. До тих пір, поки температура повітря на балконі або лоджії не опуститься до +5°С вони можуть зберігатися там. Потім занесіть їх у квартиру і поставте на холодну підлогу біля балконних дверей. За весь час зимівлі всього кілька разів змочіть верхній шар землі у відрі водою.

Канна квітка-тросник. Вирощування і догляд

Умови зберігання кореневищ рослини Канна

Можна вирощувати Канни як кімнатна рослина.

Прибрані з настанням холодної погоди в світлі приміщення, канни ще довго продовжують цвісти. При помірному поливі м’якою відстояною водою зелень канн зберігається всю зиму. Однак слід обов’язково зробити рослинам період спокою приблизно на 2 місяці. Для приведення рослин у стан спокою полив поступово скорочуйте і, нарешті, зовсім припините. Листя обріжте на 10-15 см від основи, і горщики до весни перенесіть в сухе прохолодне (не нижче +10°С) місце. За зиму бічні бруньки на кореневищах стають нормально розвиненими і зрілими. Навесні кореневища дістаньте з землі і висадіть в невеликі горщики, а пізніше пересадити канни по 3-4 штуки у великі ємності на глибину 2,5 см і надалі щорічно пересаджуйте. Субстрат для посадки беріть пухкий, поживний: підійде суміш з торфу, листової землі, піску і перегною, взятих у рівній пропорції.

Розрізняють 3 основні групи Канн:

  • канни Крози — низькорослі рослини заввишки 0,7-1,6 м, з легким сизим нальотом на зелених або фіолетових листі, квітки цієї групи гладиолусовидной форми висотою близько 1 0 см, пелюстки з відігнутими краями;
  • листяні дрібноквіткові Канни — високорослі рослини висотою 1,5-3 м, з великими зеленими, зеленувато-фіолетовими або чисто фіолетовими листям, у дрібних квіток висотою 6 см пелюстки вузькі;
  • орхидеевидные Канни — рослини висотою близько 2 м, з зеленими або зеленувато-фіолетовими листям, що нагадують квітки орхідеї висотою близько 14 см мають широкі пелюстки з гофрованим краєм.

Сорту Канн

Сортів канн дуже багато. Одним з них властиві красиві декоративні листя, іншим — незвичайна забарвлення квіток.

За кольором своїх декоративних листя канни поділяються на зеленолисті, червонолисті з бронзовими відтінками і з смугастими листям. Квіти канн переважно у червоних, рожевих і жовтих тонах. Цвітіння залежить від характеру підготовки рослини. У сприятливих умовах канни зацвітають незабаром після висадки в грунт і зазвичай цвітуть з липня до заморозків. У культурі поширені переважно великоквіткові сорту канн, походять від Canna indica.

Канна квітка-тросник. Вирощування і догляд

Сорт: Канна Пікассо

Висотою 90 див. Ефектне прикраса для квітників, а також для внутрішнього озеленення в якості рослин і внутрішніх рослин. Цвіте, починаючи з липня по жовтень. Можна вирощувати в горщиках.

Короткий опис статті: канни квіти Хочете створити навіть на самій невеликій ділянці атмосферу південного саду? Тоді вам потрібен канна квітка сорти канни вирощування догляд

Джерело: Канна — квітка-тросник. Вирощування і догляд

Канна — квітка-тросник. Вирощування і догляд 12.09.2011 | Переглядів: 54290 Коментарів: (4) Хочете створити навіть на самій невеликій ділянці атмосферу південного саду? Тоді вам потрібен квітник в тропічному стилі.

Також ви можете прочитати