Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти, FB.ru

22.09.2015

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти

У нашому житті кімнатні рослини займають вагоме місце. Вони відмінно прикрашають приміщення, а ще деякі з них можуть знезаражувати повітря від різноманітних шкідливих мікроорганізмів. Також квіти позитивно впливають на психологічний стан людини.

Етапи догляду

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти, FB.ru

Для того щоб правильно виконувати догляд за кімнатними рослинами, необхідно знати прості етапи та вимоги, а також дотримуватись умов для їх активного росту:

  1. Домашнім квітам обов’язково потрібна вода, краще всього, якщо вона буде дощовою або з акваріума. Якщо таку знайти не можна, то можна скористатися побутової, тільки перед цим вона повинна відстоятися приблизно 12 годин.
  2. Обов’язково необхідне підживлення. Тому домашній догляд включає в себе систематичне добриво грунту мінералами і вітамінами, а також іншими поживними компонентами.
  3. Таким кольорам потрібно денне світло. Найкращим місцем їх проживання стане підвіконня. Важливо знати, що сильне сонце може й спалити рослини, тому прямі промені контролюються з допомогою жалюзі або інших пристосувань.
  4. Потрібно не забувати про зволоження повітря. Це особливо стосується догляду в зимовий час, коли приміщення починає сушитися гарячими батареями. Така атмосфера погано впливає не тільки на зовнішній вигляд, але і на здоров’я рослин.
  5. Необхідно уважно поставитися до контролю над температурним режимом. Так як різкі перепади можуть негативно впливати на домашні квіти. Догляд в домашніх умовах ускладнюється в холодний період, так як в кімнатах дуже жарко, а від вікна надходить прохолода.
  6. Рекомендується часте миття, щоб прибирати пил, яка постійно осідає. Щодня можна проходитися по листочками вологою ганчіркою, а раз в тиждень влаштовувати їм душ.
  7. Важливий етап — це обрізка. Коли у рослин відмирають стебла чи листя, їх потрібно видаляти.

Покупка в магазині

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти, FB.ru

При бажанні отримати новий домашній квітка потрібно звернутися в магазин або на ринок. Якщо не хочете бути обдуреними і отримати здорове і красиве рослина, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

Правильний полив

Догляд за кімнатними рослинами включає в себе такий важливий пункт, як полив. З-за нестачі вологи листя починають жовтіти і з часом підсихають, а при надлишку — гниють. Для того щоб правильно визначити час водяній підживлення, потрібно лише перевірити стан грунту. Якщо вона волога, то необхідно трохи почекати, а якщо добре підсохла, то пора братися за лійку. Важливо стежити за тим, щоб земля не пересихала. Взагалі кімнатні квіти влітку зволожуються ввечері, а взимку — вранці. Рослини, які люблять воду, в теплу пору поливаються два рази, так само, як і квітучі. Але не перестарайтеся: рідина, що збирається в піддоні, завжди зливається.

Необхідність миття

Щодня на листочки сідає велика кількість невидимої пилу, а якщо тривалий час їх не протирати і не мити, то вона стане дуже помітною і буде погано впливати на домашні квіти. Догляд в домашніх умовах передбачає регулярне полоскання, яке можна здійснювати навіть під проточним краном, тільки бажано в теплій воді. Необхідно стежити за тим, щоб грунт не размякала і не вимивалися. Якщо при цьому буде використовуватися мило (така процедура проводиться кілька разів в тиждень), то обов’язково треба захистити від нього грунт.

Треба знати, як здійснювати правильну обробку рослин в зимовий час. Цей процес практично не відрізняється від літнього, крім того, потрібно враховувати, що робиться це тільки в міру необхідності, так як більшість квітів знаходяться в періоді спокою, і без потреби їх краще не турбувати. Якщо листя припали пилом, то їх можна просто протерти ганчіркою. Після водних процедур не варто відправляти рослина відразу ж на підвіконня, попередньо треба дати йому просохнути.

Підживлення кімнатних рослин

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти, FB.ru

Добрива — це активні компоненти, яких потребують усі віконні квіти. Догляд в домашніх умовах передбачає обов’язковість такої операції, тільки необхідно знати систему харчування кожної з культури. Потрібно не забувати, що всі підживлення вносяться через годину після звичайного поливу. Надзвичайно велика кількість добрив вимагають швидкорослі рослини, у яких присутні активно розвинені коріння: троянди, амариллісові, жасмин, гібіскус, фуксії, пеларгонії і кленодендрум. Для таких видів корисним є чергування органіки і мінералів. Не рекомендується використовувати у вигляді підгодівлі різноманітні продукти харчування з людського столу, так як це загрожує загибеллю всього рослини.

Пересадка

Основною помилкою при збільшенні посадкової площі вважається незнання складу землі, а це досить важливий момент для того, щоб добре вкоренилися кімнатні квіти. Пересадка, розмноження та догляд в домашніх умовах можуть проходити в невідповідний грунт, який потрібно рослині, у підсумку вона просто гине або припиняє свій ріст. Буває і таке, що дана процедура відбувається без потреби, щоб допомогти врятуватися квітці від певної недуги. Неправильним є і те, що деякі проводять переселення в осінній або зимовий час, коли мало світла і досить холодно. Часто здобувається дуже великий горщик, і земля в ньому кисне. При іншому розкладі рослині не вистачає площі для харчування. Правильним вважається посадити держак в невеликий горщик, а по мірі необхідності просто збільшувати його ємність.

Не завжди заохочується повна пересадка, особливо для тих видів, які погано переносять цю процедуру. Достатньо лише зняти верхній шар грунту і підсипати туди чисту і свіжу землю. Це можна проводити тільки тоді, коли грунт не закис і не має паразитів.

Чого не вистачає рослині

Кожному господареві важливо знати, без чого не можуть рости і розвиватися домашні квіти. Догляд в домашніх умовах не завжди є правильним, а це погано відображається на зовнішньому вигляді і стані рослини. Брак потрібного компонента позначиться на зовнішньому вигляді листка або кольору. Якщо існує нестача азоту, то це в першу чергу можна спостерігати по бідності пагонів і затримці росту. У разі малої кількості фосфору крона помітно стемніє і стане бідною. Без достатньої калію цвітіння взагалі не може настати, оскільки мінерали будуть йти на розвиток стебла і листя.

Всім кімнатним рослинам, за винятком клубнелуковичных і цибулинних, необхідно періодично вносити органіку. Це не тільки є їх основною «їжею», але і відмінним способом, щоб зробити грунт більш пухким і поліпшити доступ повітря до кореневищам. Для приготування підживлення знадобиться пташиний послід (1 ч. л. на літр води) або коров’як (2 ч. л. на літр води).

Прекрасною підживленням, яка застосовується один раз в три місяці, є зольний розчин, для приготування якого знадобиться настояти 1 ст. л. золи в 1 літрі окропу протягом тижня, а потім підливати під домашні квіти. Догляд в домашніх умовах хоч і нескладний, але досить кропіткий, тому потрібно правильно застосовувати всі компоненти.

Антуріум

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти, FB.ru

Для того, щоб забезпечувати комфортне середовище для антуріума, необхідно знати про його переваги. Освітлення повинно бути середньої сили, якщо вийде створити півтінь, то це взагалі чудово. А ось потрапляння прямих сонячних променів найкраще уникати, так як вони можуть попалити кімнатний квітка Антуріум. Догляд в домашніх умовах повинен передбачати теплу і безвітряну атмосферу, а протяги тут виступають найбільш злими ворогами даної рослини. Любить помірний полив, це потрібно робити тільки тоді, коли верхній шар трохи підсохне.

Для того щоб не зіпсувати коріння, воду з піддону потрібно виливати. Антуріум дуже любить вологе повітря, для цього на допомогу можуть прийти пульверизатори, якими в регулярному порядку необхідно обприскувати рослину. Важливо знати, що будь-яка рідина не повинна капати на квіти, так як на них будуть з’являтися бурі плями. Пересадкою можна займатися тільки навесні, причому один раз в рік, і робити це потрібно з великою обережністю, щоб не пошкодити кореневу систему.

Мандевілла — найкрасивіша кімнатна ліана

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти, FB.ru

Це рослина на сьогоднішній день не особливо поширене серед квітникарів, але його краса зачаровує, тому необхідно познайомитися з ним. Відмінно переносить сонячні промені і любить яскраве освітлення. Протягом усього року необхідно підтримувати температуру в 25-28 градусів, так як саме такий діапазон воліє Мандевілла. Догляд в домашніх умовах повинен бути дуже копіткою, а якщо немає можливості домогтися всіх необхідних рекомендацій, то краще всього в зимовий час влаштувати їй період спокою і відправити в досить прохолодне місце.

Полив з весни до осені здійснюється рясно, а в холодну пору його необхідно скоротити до підсушування субстрату. Підгодівлю потрібно здійснювати тільки у фазу активного росту, приблизно один раз на тиждень за допомогою комплексних добрив. Рекомендується постійно обрізати Мандевиллу, і таку процедуру краще всього проводити в другій половині осені.

Спатіфіллум

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти, FB.ru

Ця рослина не любить дуже яскраве світло, тому розміщувати його на вікнах з південної сторони не рекомендується. У разі контакту з прямими сонячними променями у нього залишаються опіки на листках. Він може цвісти двічі на рік — як восени, так і в теплу пору. У разі відсутності стріл потрібно шукати причину в малому освітленні і надто великому горщику, який абсолютно не вітають ці кімнатні квіти. Догляд за таким трепетним рослиною передбачає пересадку кілька разів в рік в залежності від темпу його зростання. Найкраще зробити таку процедуру навесні і підібрати горщик на кілька сантиметрів більше попереднього.

Взимку його досить поливати два рази в тиждень, а влітку краще три. Якщо квітка буде мати потребу у волозі, то листя у нього стануть млявими і знічено. Воду для поливу попередньо потрібно відстояти. Квітки подобається постійне обприскування, а також потрібно періодично витирати з нього пил, так як її дуже не любить спатифиллум.

Догляд в домашніх умовах, пересадка і полив, а також підживлення є дуже важливими для рослини. Остання виконується не рідше, ніж три рази в квартал в періоди спокою. Для цього рекомендується застосовувати універсальні добрива для квітучих.

Більбергія

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти, FB.ru

Воно відноситься до сімейства Бромелієвих. Без визначених навичок виростити таке рослини є трудомістким і складним. Його необхідно розміщувати в теплих місцях, так як саме їх люблять квіти Більбергія. Догляд в домашніх умовах передбачає, що для кращого росту і вкорінення можна накрити горщики каркасом і влаштувати маленьку теплицю. Не любить активних сонячних променів, тому її потрібно ставити там, де тепло, але не дуже сонячно. Полив потрібно виробляти в міру просихання субстрату. Викидають колір молоді пагони через 1,5 — 2 року після вкорінення.

Короткий опис статті: домашні квіти догляд В нашому житті кімнатні рослини займають вагоме місце. Вони відмінно прикрашають приміщення, а ще деякі з них можуть знезаражувати повітря від різноманітних шкідливих мікроорганізмів. Також квіти позитивно впливають на психологічний стан людини. домашні квіти догляд в домашніх умовах кімнатні квіти догляд за кімнатними рослинами

Джерело: Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти — FB.ru

Домашні квіти: догляд в домашніх умовах. Кімнатні квіти У нашому житті кімнатні рослини займають вагоме місце. Вони відмінно прикрашають приміщення, а ще деякі з них можуть знезаражувати повітря від різноманітних шкідливих мікроорганізмів.

Також ви можете прочитати