Історія виникнення штучних квітів, прикраса квітами

22.09.2015

Історія виникнення штучних квітів

Історія штучних квітів

Квіти… Важко уявити собі що-небудь гарне. Коли у людини з’явилася одяг і дім, він став замислюватися над тим, чим же можна їх прикрасити. Прикраса житла та одягу спочатку живими або сухими квітами, пізніше штучними квітами з тканини, вишитими, в’язаними, кованими, восковими, паперовими, вирізаними з дерева штучними рослинами з розвитком цивілізації все більше ставало популярним. Наприклад, в Чехії досить довго користувався широкою популярністю дизайн будинку, в якому застосовувалося декорування «кам’яними» трояндами. Для цього живі, трохи приоткрывшиеся бутони квітів, опускали в вапняні джерела, і через невеликий проміжок часу на поверхні троянди утворювався міцний вапняний наліт, завдяки якому квіти довгі роки зберігали свою форму.

Тому, штучні рослини — винахід аж ніяк не сучасності. Штучні квіти вперше з’явилися ще в Греції та Стародавньому Китаї. Тоді їх виготовляли переважно з порцеляни або золота. Але не тільки золоті та порцелянові квіти служили прикрасою будинків. Вже в ті часи існували такі звичні для нас сьогодні, глиняні штучні квіти, штучні дерева, квіти з пергаменту, пір’я та інших матеріалів. З достовірних джерел відомо, що ще в 3000 році до нашої ери серед єгиптянок було досить широко поширене прикраса себе штучними квітами, через деякий час, в 350 році до нашої ери, це мистецтво у єгиптянок та любов до штучним квітам запозичили гречанки. Штучні квіти були незмінним супутником всіх релігійних свят в середньо-вікової Європі, Італії та Іспанії та Італії, штучні рослини, виготовлені в монастирях прикрашали стіни храмів і церков. В Європі штучні квіти стали популярні в XV столітті. Мода на штучні растенияиз Італії поступово перекочувала у Францію, за якої і донині залишається першість у виробництві стильною і ультрамодного одягу та аксесуарів, якими найчастіше є штучні квіти. Тут, у Франції, це мистецтво набуло світського відтінок. З’явилися перші великі центри по виготовленню штучних рослин у Парижі і Ліоні. Тоді це було ручне виробництво.

Промисловим способом штучні дерева і штучні квіти вперше починають виробляти в кінці вісімнадцятого століття. На перший погляд сьогодні здається, що це досить проста і приємна робота. Але насправді все було зовсім по-іншому. Робота по виготовленню штучних рослин була дуже копітка, досить трудомістка і шкідлива для людського здоров’я. Виготовлення штучних квітів із паперу і тканини, згідно енциклопедичних даних 1903 року, проводилося кустарним способом. В основному цією роботою займалися діти і жінки. Оплачувався цей невдячний труд вкрай мало, а здоров’я істотно погіршувався, адже для фарбування штучних дерев і штучних квітів тоді вживалися фарби, які в своєму складі містили мідь, миш’як, свинець і навіть ртуть. Вже в середині дев’ятнадцятого століття при кожній капелюшної або швейної майстерні була своя майстриня, в обов’язки якої входило виготовлення штучних квітів. У той же період часу мистецтво виготовлення штучних дерев і штучних квітів з Польщі досягло і Петербурга, який був на той момент загальновизнаним законодавцем моди в Росії. В епоху Радянського Союзу мистецтво изготовленияискусственных дерев і штучних квітів вважалося «пережитком буржуазного минулого» і незаслужено було закинуто на довгі роки. Відроджуватися стало це майстерність у Росії після закінчення Другої світової війни, завдяки приєднанню Прибалтики, де традиція прикраси приміщень та одягу штучними рослинами не переривалася.

Ті перші штучні квіти лише віддалено були схожі на справжні рослини. І лише завдяки новим технологіям виробництва і сучасному обладнанню в кінці другого тисячоліття нашої ери вдалося досягти практично ідентичною схожості штучних рослин з їх природними аналогами. Після цього штучні дерева і штучні квіти стали масово застосовуватися дизайнерами з метою декорування інтер’єру приміщень. Перші штучні рослини, які використовувалися для складання композицій, були, як правило, паперовими. Відчутний крок вперед у виробництві штучних квітів і штучних дерев був зроблений близько сорока років тому. Саме тоді, завдяки виробникам штучних рослин з Південно-Східної Азії, світ дізнався, що таке пластмасові штучні квіти. Вартість їх була невелика, і їх часто використовували у вигляді подарунка, але для стильних і дорогих квіткових аранжувань вони були занадто грубуваті. Таке масове виробництво, сумно відоме своїм жахливим якістю, негативно позначилося на іміджі штучних рослин, і попит покупців на штучні квіти, штучні дерева був невеликий.

На сьогодні репутація штучних рослин повністю реабілітована. У продажу з’явилася маса штучних квітів і штучних дерев, які вражають своєю красою і зовнішньою схожістю з оригіналами. З плином часу мода на штучні рослини з пластмаси залишилася в далекому минулому. Сьогодні їх замінили штучні дерева і штучні квіти з пергаменту, поліестеру, органзи, латексу і натурального шовку. Вони практично ідентичні натуральним і те, що це нежива флора, стає зрозуміло тільки при найближчому ретельному вивченні рослини. Навіть фахівці не завжди можуть відрізнити їх від живих квітів, чагарників і дерев.

Завдяки такій схожості прикраса штучними квітами і деревами все більше витісняють з приміщень свої природні аналоги. І це не дивно. Адже штучні рослини не вимагають щоденного догляду, не хворіють, їх не потрібно пересаджувати, удобрювати і поливати. Більш того, купуючи штучні дерева і штучні квіти можна не переживати, що рослині не підійде клімат, і воно загине. Сучасні розробки у виробництві та новітні технології дозволяють створити абсолютно безпечні для навколишнього середовища і екологічно чисті штучні рослини, що абсолютно виключає можливий негативний вплив на здоров’я людини. Приміщення оздоблені штучними квітами та штучними деревами безпечні і для домашніх улюбленців: котів, собак, кроликів та інших тварин. Якість штучних композицій сьогодні, завдяки використанню сучасних технологій, вище всяких похвал. Завдяки всім цим моментам, штучні квіти користуються в даний час величезним успіхом. Вони вже міцно увійшли в наше повсякденне життя і стали невід’ємним елементом інтер’єру приміщень.

В основному найбільш популярні штучні квіти, що імітують живі, але в останні роки існує тенденція збільшення моди на штучні квіти, які повторюють зовнішній вигляд «сухих» квітів зі злегка зморщеними пелюстками і коричневими листям. Використовують сьогодні штучні дерева і штучні квіти по-різному. Тоді, коли є необхідність у яскравій і довговічною композиції з квітів, які будуть максимально схожими на живі, але немає можливості постійно стежити за тим, щоб у посудині була вода, аранжування складаються повністю з штучних рослин. Іноді штучні квіти стають неповторною родзинкою в композиції із сухоцвітів. Дротові стебла штучних рослин в аранжуваннях з живими квітами покривають лаком для нігтів, перед тим як помістити їх у вологу флористичну губку або у воду. Кріпляться в аранжуваннях штучні квіти сьогодні переважно з допомогою петельної дроту або коричневого пиафлора для сухоцвітів. Найбільш вигідно виглядає композиція з штучних рослин, якщо в неї включити садову зелень, попередньо оброблену в гліцерині.

Крім штучних квітів сьогодні виробники пропонують на вибір величезна кількість штучних рослин, призначених для прикраси прилеглих до будівель територій. Без праці у продажу можна знайти штучні дерева, наприклад, ненатуральні пальми, або клубмы і чагарники, які просто неможливо відрізнити від справжніх.

Treez Collection, р. Москва, Б. Тішінскій провулок, будинок 12. Штучні квіти і дерева. 2005-2015 ..

Історія виникнення штучних квітів, прикраса квітами

Історія виникнення штучних квітів, прикраса квітами

Історія виникнення штучних квітів, прикраса квітами

Короткий опис статті: штучні квіти з китаю Історія штучних рослин від Стародавньої Греції до наших днів. Розповідь про всілякі види штучних квітів і дерев. прикраса штучними квітами

Джерело: Історія виникнення штучних квітів, прикраса квітами

Історія виникнення штучних квітів Історія штучних квітів Квіти… Важко уявити собі що-небудь гарне. Коли у людини зявилася одяг і дім, він став замислюватися над тим, чим же можна їх прикрасити. Прикраса житла та одягу спочатку живими або сухими квітами, пізніше штучними квітами з тканини, вишитими, вязаними, кованими, восковими, паперовими, вирізаними з дерева штучними рослинами з розвитком цивілізації все більше ставало популярним.

Також ви можете прочитати