Різноманітність видів квітів і їх опис.

22.09.2015

Різноманітність видів кольорів

Різноманітність видів квітів і їх опис.
Однією з найбільш численних груп рослин, що нараховує близько 258 650 видів, є група квіткових рослин (рослини, що мають специфічний орган – квітка або декілька квіток). Підрозділ квітів на окремі види проводиться щодо різних критеріїв. До критеріїв, які використовуються найчастіше можна віднести колір оцвітини, стійкість квітки, наявність або відсутність запаху. Всі види квітів поділяються на одностатеві і двостатеві, однорічні та багаторічні. До одностатевих кольорів належать квітки, у яких є тільки один орган розмноження — тичинки, або маточка. У двостатевих, або ж гермафродитів, в одному квітці розвиваються як жіночі, так і чоловічі статеві органи, наприклад проліски. Період цвітіння однорічних квітів доводиться, як правило, на період з початку весни і продовжується приблизно до середини осені. На відміну від однорічних квітів, багаторічні можуть рости на одному місці багато разів і не вимагають щорічної посадки і покупки. У середньому, такі квіти цвітуть близько місяця.

В залежності від ставлення до різних умов навколишнього атмосфери, таких як освітлення, тепло і волога, квіти поділяються на наступні категорії:

 • тіньолюбні, тіньовитривалі і світлолюбні;

Тіньолюбні рослини добре ростуть і розвиваються в малоосвітлених і затінених місцях. До таких кольорів належать папороть, морозник, барвінок та ін Деякі види квітів нормально ростуть і розвиваються як на відкритих освітлених місцях, так і в затінених куточках. Проте в тіні рослини цієї категорії ростуть і розвиваються швидше, ніж на освітлених місцях. До тіневитривалих рослин відносяться: незабудка, конвалія, бальзамін, братки та ін Зрозуміло, велика частина квітів світлолюбна. Вони переносять лише незначне затемнення і добре почувають себе в сонячних променях і яскраво освітлених місцях. При недоліку світла, цвітіння рослин цього виду проходить дуже повільно, деколи, взагалі припиняється, затримується розвиток квіткових нирок. До світлолюбних кольорів належать: троянда, лілія, гладіолус, гортензія та ін.

Щодо теплолюбні поділяються на:

 • холодостійкі і теплолюбні;

Квіти відносяться до холодостійким типами, добре переносять холод і низькі температури. Вже при 5-8°З їх насіння починають проростати. До холодостійким кольорів належать: волошка, годеция, хризантема, резеда, астра, лаватера, календула і ін Теплолюбні квіти, навпаки, не переносять холод, тому їх або попередньо вирощують в приміщенні і садять розсадою в грунт, або висівають після припинення холодів. До теплолюбних кольорів належать: петунія, бальзамін, чорнобривці, настурція, цінія і багато інших. Деякі квіти стійкі до нетривалим осінніх заморозків: гвоздика, флокс однорічний, вербена, рудбекія. Існують деякі прийоми агротехніки, за допомогою яких можна змінювати температурні умови, в залежності від потреб рослини. Наприклад, мульчування тирсою та стружкою в літній час року, і торфом у весняний період. Також, можна створювати різні тимчасові укриття за допомогою плівок і деяких теплоізолюючих матеріалів.

Волога, як один з основних елементів, підтримуючи ріст рослини і його харчування, є ще одним критерієм, за яким квіти поділяються на деякі види. Більшість рослин при нестачі вологи часто хворіють і дуже повільно ростуть, але і надлишок води, що приводить до погіршення аерації в грунті, може виявитися згубним для деяких з них.

Отже, об’єднавши основні критерії, за якими поділяються квіткові рослини, їх можна класифікувати наступним чином:

 1. Рослини, що віддають перевагу сухі ділянки з піщаним грунтом: однорічні рослини, до яких можна віднести портулак, кларкию, диморфетку однорічну. Багаторічні рослини, представлені веронікою, роговиком, шавлією, ірисом садовим, бурячком, иберисом, гіпсофілою, чебрецем, прострілом і багатьма е іншими.
 2. Рослини, що віддають перевагу вологі ділянки з родючим грунтом: однорічні, що включають дельфініум, соняшник, резеду, космею, чорнобривці.

Дворічні рослини, до яких можна віднести незабудку, мальву і ін

Багаторічні, до яких відносяться барвінок, рудбекія, флокс, купальниця, півонія, фіалка, аквілегія, дицентра, примула, лілійник та інші.

 • Квіти, добре ростуть на лужному ґрунті :однорічні, яскраві представники яких такі, як мак, гвоздика, петунія левкой, настурція, нігтики, тютюн. Багаторічні — троянда, хризантема, простріл.
 • Квіти, добре ростуть на затінених ділянках. однорічні, до яких відносяться тютюн, лобелія. Дворічні-незабудка, братки, наперстянка. Багаторічні, представлені пролеской, лилейником, нарцисом, фіалкою, барвінком, бегонією, дицентрой.
 • Квіти, добре ростуть на кислому грунті, представлені тільки багаторічними, такими як флокс, барвінок, люпин, дицентра.
 • Тут приведена максимально наближена класифікація кольорів, за якими можна визначити умови розведення та культивування їх на штучних умовах.

  автор: вдала Життя | опубліковано 20 жовтня 2011

  Читайте також:

   Різноманітність видів квітів і їх опис.
   Кімнатні рослини. Правила догляду та утримання. Різноманітність видів квітів і їх опис.
   Історія квітникарства Різноманітність видів квітів і їх опис.
   Догляд за трояндами при підготовці до зими

  Короткий опис статті: види квітів Однією з найбільш численних груп рослин, що нараховує близько 258 650 видів, є група квіткових рослин (рослини, що мають специфічний орган –

  Джерело: Різноманітність видів квітів і їх опис.

  Різноманітність видів кольорів Однією з найбільш численних груп рослин, що нараховує близько 258 650 видів, є група квіткових рослин (рослини, що мають специфічний орган – квітка або декілька квіток).

  Також ви можете прочитати