Квіти шкідливі для здоровя: дотримуємося заходів обережності

29.09.2015
Квіти шкідливі для здоровя: дотримуємося заходів обережності домашніх тварин

Які квіти шкідливі для здоров’я?

Всі жінки люблять квіти, тому наш жіночий сайт sympaty.net не може випустити з уваги тему кімнатних рослин (наприклад, раніше ми вже писали про те, як виростити троянду ). А сьогодні мова піде про те, що деякі квіти шкідливі для здоров’я людини та/або домашніх тварин. Чим можуть бути небезпечні рослини і як уникнути небезпеки, якщо одне з отруйних рослин все ж потрапило в твій дім?

Чим можуть бути небезпечні кімнатні рослини?

Коли мова йде про небезпеку, яка виходить від рослини, більшість людей насамперед думають, що воно отруйна .

Однак ти ж не жуєш листя своїх домашніх квітів? Сподіваюся, що ні! Тому, якщо в будинку немає маленької дитини або домашньої тварини, ці рослини навряд чи заподіють шкоди.

Але деякі кімнатні квіти можуть бути шкідливі для здоров’я не лише в тому випадку, якщо вжити їх всередину – неприємності може принести вдихання аромату, дотику до самого рослині або його соку (наприклад, при зрізанні листя або гілок).

Які домашні квітинайбільш шкідливі для здоров’я ?

 • Олеандр. У цього красиво квітучого яскравими рожевими квітами рослини дуже отруйний сік. При попаданні навіть невеликої кількості соку олеандра в організм у людини починаються коліки, діарея, блювання, також сік олеандра впливає на нервову і серцево-судинну системи. Торкатися до олеандру краще в гумових рукавичках (особливо якщо на шкірі є подряпини, садна тощо).
 • Фікуси. Представників цього сімейства рослин напевно бачили всі! Тим не менш, цей домашній квітка шкідливий для здоров’я – його сік. контактуючи зі шкірою, може викликати запалення, алергічну реакцію, екзему, дерматит і навіть бронхіальну астму!
 • Молочай. З сімейства молочаїв будинку найчастіше вирощують пуансеттію («Різдвяна зірка») та акалифу. Схожий на молоко сік небезпечний при контакті зі шкірою, слизовими і особливо з очима. При попаданні в рот він викликає набряк гортані, а якщо потерти рукою, забрудненої в соку, очі, може початися кон’юнктивіт або зміни рогівки.
 • Монстера. Сік монстери може викликати опік шкіри, також він дуже шкідливий при попаданні в очі. Якщо людина чи тварина ковтне сік. то почнеться печіння в гортані, рясне слиновиділення з неприємним запахом, а стравохід, шлунок і кишечник запалитися.

Які рослини небезпечні для домашніх тварин?

Для здоров’я тварин шкідливі ті ж квіти , що і для людини.

Проте людина може захистити себе від небезпеки, а кішці не розкажеш, чому не можна гризти он той листочок або цей стебельце!

Тому, якщо вдома є тварини,краще відмовитися від вирощування отруйних рослин. або ж доведеться ставити букети і квіткові горщики в недоступні для вихованців місця.

Крім перерахованих вище квітів, для ссавців шкідливі такі рослини:

 • Тюльпани, нарциси. Точніше, не вони самі, а їхні цибулини. Якщо тварина пожует цибулину, то може початися запалення шлунково-кишкового тракту, пригнічення центральної нервової системи, судорожні рухи, тремтіння, слинотеча, проблеми з серцем.
 • Цикламен. Отруйні речовини містяться в цій рослині нерівномірно – найбільше їх у кореневої частини. Отруєння кореневищами цикламена проявляється в сильній блювоті.
 • Хризантеми. Якщо тварина з’їсть листочок або квітка хризантеми, це може викликати сильне розлад шлунка з підвищеним слиновиділенням.
 • Осінній крокус (пізньоцвіт). Отруйнівсі частини рослини. Ознаки отруєння – кривава блювота, діарея, подразнення ротової порожнини і гортані, ушкодження внутрішніх органів і пригнічення діяльності кісткового мозку.
 • конвалії. Ці чарівні квіти дуже шкідливі для здоров’я тварин, в деяких випадках приводять до смерті!

Неприємний сюрприз – букет!

Кожна з нас напевно має справу не тільки з тими квітами, які ростуть в горщику на підвіконні – жінкам часто дарують букети! Але не всі знають, що деякі традиційні для букетів квіти бувають шкідливі для здоров’я!

Які саме і в чому криється небезпека?

 • Проліски. Отруйні всі частини рослини. особливо цибулина. Коли проліски ставлять у воду, вони починають віддавати отруйні речовини у воді, так що ретельно мій вазу з-під цих квітів і не расплещи воду з неї на обідній стіл!
 • Тіс. З гілочок тиса часто роблять різдвяні композиції і навіть прикрашають ним стіл, а адже це дуже отруйна рослина – в середньовіччі досвідчені фальсифікатори неугодним людям наливали вино у кубки з тиса, що призводило до смерті!
 • Лілії. Дуже отруйні всі частини рослини при вживанні всередину, але навіть якщо тобі в голову не прийде перекусити букетом лілій, ці квіти можуть принести неабиякі проблеми своїм сильним ароматом – викликати головний біль, запаморочення, алергію. Для тварин і маленьких дітей проковтування або надкусывание листя лілії може бути смертельно небезпечно!
 • Гортензія. У цьому красивому рослині міститься найпотужніший отруту – ціанід. так що будь обережна, якщо хочеш обрізати гілочку, відламати зів’ялий листочок або викинути втратив свіжість букет!

Звичайно, квіти шкідливі для здоров’я, як правило, лише тоді, коли потрапляють всередину організму. Тому ніхто не говорить про випадки масових отруєнь конваліями або пролісками!

Просто дотримуйся простих правил обережності і цікався інформацією про тих рослинах, які збираєшся придбати для вирощування вдома.

Автор – Даша Блінова, сайт www.sympaty.net – Красива і Успішна

Копіювання цієї статті заборонено!

Короткий опис статті: домашні квіти Які кімнатні квіти шкідливі для здоров’я і чому? Які рослини становлять небезпеку для домашніх тварин? З чого небажано складати букет? Квіти шкідливі для здоров’я,Дім,Здоров’я

Джерело: Квіти шкідливі для здоров’я: дотримуємося заходів обережності!

Які квіти шкідливі для здоровя? Всі жінки люблять квіти, тому наш жіночий сайт sympaty.net не може випустити з уваги тему кімнатних рослин (наприклад, раніше ми вже писали про те, як виростити троянду ).

Квіти шкідливі для здоровя: дотримуємося заходів обережності домашніх тварин

Також ви можете прочитати