ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА КІМНАТНИМИ КВІТАМИ ВЗИМКУ

29.09.2015

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА КІМНАТНИМИ КВІТАМИ ВЗИМКУ

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА КІМНАТНИМИ КВІТАМИ ВЗИМКУ

ЩО Б КВІТИ НЕ ХВОРІЛИ.
Якщо у ваших рослин верхнє листя зберігає пружність, але жовтіє, то це викликано, як правило, високим вмістом кальцію в грунті – особливо у тих рослин, які не переносять вапно, або жорсткістю води для поливу.

Іноді у рослин з’являються крапки або плями на листі. У цьому випадку найбільш ймовірна причина — нестача води. Але якщо уражені місця м’які, темно-коричневого кольору, це, швидше за все, через перезволоження грунту. Якщо крапки або плями білі або жовтуваті, ураження викликане використанням холодної води при поливі, попаданням води на листя, ураженням аерозолями, дуже сильними сонячними променями або хворобою (шкідниками). Якщо уражені місця мокнуть і схожі на пухир або сухі і у вигляді вм’ятин, причина – хвороба рослини. Деякі шкідники також можуть викликати плямистість поверхні листа.

Коричневі кінчики або краї листя – це реакція рослин на сухе повітря. Інша можлива причина — фізичне пошкодження, коли кінчиків листя часто торкаються або вони притискаються до вікна або стіни.

Якщо краї листя жовті або коричневі, це може бути викликано декількома причинами, наприклад, перезволоженням грунту, недостатнім поливом, нестачею світла, дуже рясним освітленням, дуже низькою температурою повітря, дуже високою температурою повітря, надлишком мінеральних речовин, сухістю повітря або протягами.

Коли у рослини поникли листя, то звичайними причинами для цього є: або пересихання грунту (унаслідок недостатнього поливу) або перезволоження грунту (унаслідок поганого дренажу або дуже частого поливу). Іншими причинами можуть бути надлишок світла (особливо якщо листя никнуть регулярно в середині дня), сухе повітря, дуже висока температура повітря, тісний горщик або шкідники.

У вашого коханого квітки жовтіє і опадає листя? Але нижнє листя дорослої рослини з часом природним чином жовтіє і потім обпадає. А от коли таке відбувається одночасно з декількома листками, вірогідною причиною є перезволоження грунту або холодні протяги.

Якщо ваше домашнє рослина повільно або зовсім не росте, то взимку вам турбуватися не про що – в зимовий час цей нормально для всіх рослин, тому не заставляйте його рости. А влітку найбільш вірогідна причина уповільнення росту — недолік мінеральних речовин, перезволоження грунту або недостатнє освітлення. Якщо ці причини виключені, можливо, тісний горщик.

Якщо обпадають бутони, то до цього найчастіше призводить сухість повітря, недостатній полив, недолік світла, переміщення горщика з рослиною на інше місце або ураження шкідниками.

Гниття стебел і листя зазвичай викликано захворюванням, що виникає за поганих умов. Часто причиною виявляється перезволоження грунту зимою або попадання води на листя.
ЯК ВИБРАТИ ДОМАШНІ РОСЛИНИ

Напевно, вибираючи домашні рослини, садівники-любителі керуються просто настроєм і смаком: подобається — не подобається. І тільки тоді, коли з’являється певний досвід, коли якісь рослини, незважаючи на хороший догляд і увагу не хочуть рости або цвісти, ми починаємо замислюватися, чому так відбувається, не з-за того, що ми просто вибрали не ті квіти.

З квітами пов’язана маса всіляких прикмет. Іноді вони хороші — наприклад, папороть обіцяє удачу в картах і грі взагалі. Частіше погані прикмети: фікус забирає у людини енергію, розан зацвітає лише тоді, коли вдома хтось серйозно захворює, монстера розлучає подружжя та ін

На щастя, прикметами при виборі квітів ми починаємо керуватися все менше, тому що ще зі школи пам’ятаємо: всі рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Отже, пальма біля вікна приносить не тільки естетичне задоволення, але і дозволяє екологічну проблему.

Ось тільки не всі знають, скільки кашпо на квадратний метр потрібно мати. Так, 10 квіткових горщиків в кімнаті площею 18 кв. м цілком достатньо. Краще всього повітря від вуглекислого газу очищають фікуси. Хпорофитумы, кажуть, навіть використовують в очисних спорудах, тому їх добре вирощувати на кухні.

Філодендрони, сансевієрія (у нас вона краще відома як «щучий хвіст») і спатіфіллум знижують вміст в повітрі формальдегіду, бензолу і трихлоретилену. А алое, всі пальми, шефлера, фатсія, альпійська і китайські троянди підтримують в квартирі природну вологість повітря, якої особливо бракує взимку.

Яку ще користь приносять домашні рослини? Горщики з рициною відлякують мух, плющолиста герань — моль. Для кішок радять висаджувати циперус — різновид осоки.

Зате герань, примула, кардамон — рослини з сильними ароматами (мабуть, крім амазонської лілії) — у людей, схильних до алергії на запахи, можуть викликати хворобливу реакцію.

Деякі квіти не рекомендують тримати в будинку, де ростуть маленькі діти і живуть домашні тварини, з іншими радять працювати тільки в рукавицях. Якщо ви будете все знати про свої квіти, у вас ніколи не буде з ними клопоту!

жіночий інтернет журнал — Записки Дикої Господині

ДОМАШНІ КВІТИ І ПРИКМЕТИ

Домашні рослини є практично в кожному будинку, а в інших квартирах справжні зимові сади, що додають будинку непередаване чарівність і затишок. Різноманітність домашніх квітів вражає уяву, і, найчастіше, важко зробити вибір, коли ви хочете розвести те чи інше кімнатна рослина у себе вдома.

З квітами пов’язано безліч приклад, причому, різних – і хороших, і поганих. Прислухатися до них чи ні, це вирішує кожен для себе, але, напевно, буде цікаво дізнатися, які повір’я існують про тих чи інших кольорах.

Так, здавна вважається, що папороть обіцяє удачу в картах і азартній грі взагалі. Але ось стверджують, що фікус забирає у людини енергію, а розан зацвітає лише тоді, коли вдома хтось серйозно захворює, а ще говорять, що монстера розлучає подружжя.

Але крім старих прикмет, ми знаємо про домашніх кольорах стільки цікавої і важливої інформації, що навряд чи у нас виникне сумнів у потрібності і важливості їх знаходження в будинку. Ще зі школи ми всі пам’ятаємо, що рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, а краще всього повітря від вуглекислого газу очищають саме фікуси.

Таким чином, квіти біля вікна приносить не тільки естетичне задоволення, але і дозволяє екологічну проблему. Щоб прикинути, скільки вам потрібно мати кольорів, щоб не турбуватися про свіжості повітря, то скористайтеся приблизним підрахунком: так, 10 квіткових горщиків в кімнаті площею 18 кв. м цілком достатньо.

Хлорофітуми навіть використовують в очисних спорудах, тому їх добре вирощувати на кухні. Філодендрони, сансевієрія (у нас вона краще відома як «щучий хвіст») і спатіфіллум знижують вміст в повітрі формальдегіду, бензолу і трихлоретилену. А алое, всі пальми, шеффлера, фатсія, альпійська і китайська троянда підтримують в квартирі природну вологість повітря, якої особливо бракує взимку. Горщики з рициною відлякують мух, плющолиста герань — моль. А якщо у вас в будинку є кішка, то для неї добре висаджувати циперус — різновид осоки.

Але, безумовно, слід приймати деякі заходи безпеки, якщо в будинку є домашні тварини, хворі люди або маленькі діти. Так, герань, примула, кардамон — рослини з сильними ароматами, і у людей, схильних до алергії на запахи, можуть викликати хворобливу реакцію. Деякі квіти, наприклад, дифенбахію не рекомендують тримати в будинку, де ростуть маленькі діти, з деякими квітами рекомендується працювати тільки в рукавицях. Тому при розведенні домашніх квітів обов’язково поцікавтеся, чим відрізняється те чи інше ваше рослина, щоб воно не завдало шкоди вам і вашим близьким.

жіночий інтернет журнал — Записки Дикої Господині

ОБРІЗКА ДОМАШНІХ РОСЛИН

Багато любителів кімнатних квітів з величезною неохотою і побоюванням обрізають свої домашні рослини. І це їхня велика помилка, тому що правильна і своєчасна обрізка кімнатних рослин може продовжити їх декоративний період цвітіння.

Найкращий час для проведення обрізки кімнатних рослин — це весна і початок літа, але і протягом усього року обов’язково потрібно видаляти всі пожовкле листя, ослаблі або хворі пагони, тому що вони можуть служити місцем скупчення шкідливих організмів.

Троянди, азалії, різні фікуси, цитрусові, олеандри, гібіскуси, абутилон (кімнатний клен), колеус, фуксії потребують обов’язкового формуванні своєї крони. Після прищипування на вкорочених пагонах сплячі прокидаються бічні нирки і з’являється велика кількість нових пагонів. А кожен новий пагін — це додаткова кількість нових бутонів для квітучих рослин і нових зелених батогів для декоративно-листяних!

Якщо ваше домашнє рослина втратило декоративний вигляд, його пагони надмірно витягнулися, його обов’язково слід постригти. Наприклад, періодичне укорочення пеларгонії робить рослину більш декоративним. Сміливо можете обрізати до 2/3 довжини кожного втечі, залишаючи лише 2-3 живі бруньки на кожному з пагонів.

Після обрізки потрібно підгодувати домашні рослини розчином мінерального комплексного добрива. Це дасть йому сили на формування нових пагонів.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА КІМНАТНИМИ КВІТАМИ ВЗИМКУ

Хоча ще йде останній місяць осені, в листопаді для кімнатних рослин вже починається зима. Це найбільш несприятливий період для квітів, тому що рослини страждають від нестачі світла, в поєднанні з надлишком тепла витрачають запаси поживних речовин, особливо в жарких приміщеннях. Спостерігається переростання рослин, коли світлолюбні (троянди, герані, фуксії) втрачають свій парадний вигляд і розвивають довгі хирляві пагони. Сприятливо діє на рослини підсвічування електролампами в 100-150 Вт.

У листопаді продовжують цвісти аспідістра, примула, сенполія, эпифиллюмы, починає цвітіння камелія. Більшість кімнатних рослин знаходяться в цей час в стані спокою, не вимагаючи майже ніякого догляду (бульбова бегонія, глоксинія). Однак не можна допускати повного пересихання кома і зморщування кори.

В цей період необхідні економні поливи рослин теплуватою водою. Найкращий час для поливу — ранок. Деякі рослини (цикламен, глоксинія) погано переносять перезволоження субстрату і вимагають поливу тільки з піддону горщика.

У листопаді кімнатні рослини сприятливо відгукуються на регулярне обприскування водою. Вода для цих цілей повинна бути м’якою.

Пустельні кактуси і інші сукуленти взимку майже не поливають. Майже всім декоративнолистным рослинам потрібен помірний полив, у міру підсихання верхнього шару ґрунту (на глибину приблизно 1 см). Підсихання поверхні землі в проміжку між поливами особливо важливо протягом періоду спокою.

Більшість квітучих рослин потребує вологого грунту, Але вона не повинна бути надто вологою. Потрібен обережний і не дуже частий полив у міру підсихання поверхні так, щоб волога не була надмірною.

Азалію, аїр та циперус поливають часто і рясно, щоб земля була не просто вологою, а перезволоженим. Для поливу азалій, гарденій, папоротей використовуйте не вапняну воду.

Рекомендована доза підгодівлі в лютому — максимум половина звичайної. Замість двох разів рослини підгодовують раз в місяць, зменшуючи зазначену на упаковці дозу наполовину.

Тримайте коріння квітів в теплі: на холодному підвіконні бажана підставка з пінопласту або пробки.

Майже всі кімнатні рослини добре розвиваються при температурі від +13 до +23°С. Багато квітучі горшкові рослини та деякі декоративно-листяні кімнатні квіти вимагають ще більш прохолодних умов з максимальною температурою взимку + 16°С.

Ніжні рослини вимагають температури не нижче + 16°С, тепло — і вологолюбні рослини слід поміщати на підноси з галькою на широку полицю над батареєю опалення. Небезпечні різкі перепади температури. Рослини люблять, щоб нічна температура була на 2-3°С нижче денної, але раптове зниження на 6°С може їх знищити. Тільки кактуси і інші сукуленти в природному середовищі існування пристосувалися до високої денної температури і до холодних ночей. Цикламенам, мирту, лавру, олеандру, різних цитрусовим і хвойним взимку необхідно близько +8-10°С.

Корисні поради:

* Вода, що залишилася від варіння картоплі, містить крохмаль і має підвищений вміст мікроелементів, нею добре зрідка поливати квіти. Крохмаль активізує грунтові організми.

* Цей настій допомагає від попелиці та павутинного кліща. Подрібніть цибулю і часник, залийте водою так, щоб вона покрила їх, і залиште на кілька годин, найбільше на день, настоятися. Процідіть і рясно обприскуйте рослини нерозбавленим настоєм 2-3 рази на тиждень.

Короткий опис статті: домашні квіти квіти квіти
сонник

Джерело:

ЩО Б КВІТИ НЕ ХВОРІЛИ. Якщо у ваших рослин верхнє листя зберігає пружність, але жовтіє, то це викликано, як правило, високим вмістом кальцію в грунті – особливо у тих рослин, які не переносять вапно, або жорсткістю води для поливу.

Також ви можете прочитати