Сухоцвіти, засушений «шматочок літа.

15.06.2016

Сухоцвіти — засушений «шматочок літа»

автор Олена Чернишова, фото автора Сухоцвіти, засушений «шматочок літа.

Листопад – час, коли останні садові квіти вже занесені снігом. Жахливо сумно, що таких кольорів чекати доведеться ще, як мінімум, п’ять місяців. Так хочеться затримати їх красу хоч ненадовго…

Але вже давно зів’яв останній садовий букет. Про те буяння квітів, яке оточувало нас навесні, влітку і восени, залишилися лише спогади.

Втім, не все так сумно — адже існують квіти, сухоцвіти, здатні радувати нас в букетах всю зиму!

Чомусь багато хто ставиться до букетів із сухих квітів з упередженням (мовляв, це – мертва краса). Можливо, якщо мова йде про сухому букетику, купленому в магазині, він і буде виглядати мертвим. А ось квіти, вирощені своїми руками, подібних думок зазвичай не викликають.

Фахівці вважають, що для сухих букетів підходять абсолютно будь-які рослини; головне – це правильно їх висушити. Розроблені спеціальні методики засушування різноманітних рослин залежно від їх особливостей.

Однак зараз ми поговоримо лише про тих рослинах, які не вимагають складної технології висушування. Більшість таких рослин потрібно просто зв’язати у невеликі пучки і підвісити на місяць десь в темному і сухому місці. Деякі рослини висохнуть і без цього клопоту — прямо у вазі.

При поводженні з сухим букетами є декілька хитрощів.

Головне – це оберігати їх від прямих сонячних променів і від дуже яскравого світла. На жаль, але майже всі сухоцвіти на сонце дуже швидко вигорають. Крім того, вони не люблять занадто вологого повітря.

Що стосується терміну життя букетів із сухоцвітів, то тут все залежить від того, з яких квітів складений конкретний букет. А також — наскільки успішно виходить боротися з пилом, що обожнює подібні сухі композиції.

Багато висушені рослини досить швидко втрачають свою первісну привабливість. Наприклад, букети з гіпсофіли, лаванди, перлової або астильби вже через рік повністю втрачають вигляд. А ось гелиптерум, безсмертник та інші схожі рослини прекрасно зберігають форму і яскравий колір пелюсток по 3-4 роки. Декоративні луки і злаки навіть у выгоревшем вигляді можуть ще довго прикрашати букети завдяки своїй цікавій формі.

Так що, складаючи композиції з різних висушених рослин, варто пам’ятати «термін букетної життя» кожного їх них.

Однорічні сухоцвіти

Зазвичай під поняттям «сухоцвіти» маються на увазі саме однорічники. Є навіть такий термін «справжні сухоцвіти» або «бессмертники». До них відносять всі ті рослини, які перераховані нижче, а також аммобиум, целозию, амарант, гомфрену і деякі інші. Практично всіх їх дуже легко виростити, посіявши насіння в травні прямо на клумбу. Єдина умова – розташування має бути сонячне, і грунт не надто важка.

Зрізають їх, коли квітки частково або повністю розкриються; сушать у темному місці «вниз головою».

Геліхрізум (безсмертник)

Сухоцвіти, засушений «шматочок літа.

Геліхрізум — мабуть, найвідоміший представник цієї групи. Що цілком закономірно: за різноманітністю відтінків сухих суцвіть гелихризума конкурувати з ним не може ніхто. Його квітки можуть бути червоними, білими, жовтими, оранжевими, рожевими, бузковими і малиновими.

Висота рослин варіює від 25-30 см (серія «Бікіні») до 80 см (високорослі сорти). Як правило, в магазинах можна зустріти насіння суміші відтінків гелихризума, хоча зустрічаються і окремі сорти.

Гелиптерум

Гелиптерум дуже схожий на геліхрізум, однак його квітки відрізняються тим, що у них добре видно жовта або темна серединка. Гамма забарвлення квіток гелиптерума значно поступається гелихризуму – в ній присутні білий і всі відтінки рожевого. Але у гелиптерума є одна безперечна перевага: в букеті його квіти виглядають значно більш природно, ніж у гелихризума; часто навіть не віриться, що вони абсолютно сухі!

Кущики гелиптерума дуже невеликі (висотою до 45 см), з тонкими стеблами.

У магазинах можна зустріти лише пакетики насіння-сумішей різних відтінків.

Роданте

Сухоцвіти, засушений «шматочок літа.

Точніше, роданте – це інша назва гелиптерума Манглса. Однак на пакетиках з його насінням частіше зустрічається назва «роданте» або «родант». Рослина дуже схоже на звичайний гелиптерум, але має ще більш тонкі стебла, і взагалі виглядає мініатюрніша. Квітки у роданте дрібніше, але зате їх більше. В букетах роданте виглядає просто чарівно.

Зазвичай у продажу зустрічаються однотонні сорти з суцвіттями яскраво-рожевого або білого кольору.

І це рослина дуже схоже на всі попередні — і по висоті, і за формою суцвіть. Забарвлення квіток ксерантемума також буває білою і всіх відтінків рожевого, лілового і бузковою. Прості або махрові суцвіття у них мають жорсткі, більш загострені пелюстки.

Рослини цього виду можуть бути як однорічними, так і багаторічними. Але найбільш популярний саме однорічний кермек або статиця) з різнокольоровими суцвіттями, схожими на гребінці.

Багаторічні сухоцвіти

Більшість цих рослин, строго кажучи, не відноситься до сухоцвіту. Просто їх досить легко висушити, і вони чудово виглядають в сухих композиціях.

Анафалис

Сухоцвіти, засушений «шматочок літа.

Витончений анафалис відноситься до групи справжніх сухоцвітів, як і вищеперелічені однорічники. Його сізо-білі суцвіття чудово виглядають в букетах. Якщо ви вирішите завести у себе в саду анафалис, то краще пошукати вже доросла рослина у друзів або купити в магазині, оскільки з дуже дрібних насіння виростити його досить складно (і лише з допомогою розсади). Зрізати суцвіття анафалиса потрібно відразу, як тільки вони розпустяться; сушити, підвісивши зрізання в темному місці.

Гіпсофіла

Садова багаторічна гіпсофіла має більш дрібні і зазвичай немахрові квіточки (ніж та, якою продавці квітів зазвичай доповнюють букети). Однак, виглядає вона куди більш ніжно, створюючи своїми численними квіточками на тонких розгалужених пагонах чарівне біле хмарина.

Вирощувати гипсофилу краще з насіння, посіяних відразу на постійне місце (пересадки вона не любить). Але приготуйтеся чекати – повній декоративності рослина досягне лише через три роки після посіву.

Висушити гипсофилу дуже просто: достатньо просто зрізати кілька гілочок з повністю розпустилися квітами і відразу ж поставити у вазу.

Деревій

Існує безліч сортів садової деревію різних кольорів: білого, жовтого, червоного, рожевого, малинового, помаранчевого, персикового, цегляної і т. д. Цвіте деревій дуже довго, відмінно розростається, дуже невибагливий.

Деревій легко виростити, просто посіявши його насіння в грунт. Зацвітають сіянці деревію або восени того ж року, чи наступного літа.

перлова скойка

Сухоцвіти, засушений «шматочок літа.

Це народна назва одного з видів деревію – Птармика. Хоча зовні на деревій перлова скойка зовсім не схожа: її махрові суцвіття-«кульки» швидше нагадують дуже велику гипсофилу. А ось по легкості вирощування і невибагливості перлова скойка дуже схожа на деревій; вона розростається з такою швидкістю, що її доводиться обмежувати.

Для сухих букетів потрібно зрізати пагони перлини з добре розпустилися квітками, і якщо трохи спізнитися – вони потемніють.

Лаванда

Лаванда відноситься до тих сухоцвіту, які справляють враження не стільки своїм виглядом, скільки ароматом. Її гілочки з розпустилися синіми квіточками краще сушити в темряві, підвісивши невеликими пучками. На жаль, на світлі синій колір досить швидко вигоряє, однак її ніжний аромат радує всю зиму.

Астильба

Цей прекрасний і невибагливий тіньолюбиві багаторічник має густі суцвіття-мітелки рожевого, бузкового, білого і червоного кольору. Підвішені в темряві, вони прекрасно висихають, але в букетах годяться лише як доповнення до інших кольорів. Композиція з однієї астильби буде виглядати занадто нудно.

Цибулинні сухоцвіти

Цибулю декоративний

Великі червоні кульки декоративного цибулі можна побачити в кінці травня майже у всіх садах. Найчастіше зустрічається дуже швидко розмножується цибулю афлатунский, рідше — інші види цибулі (Крістофа, гігантський або Шуберта). Після відцвітання декоративний лук зазвичай безжально відправляють в компостну купу, не підозрюючи, що ці самі кульки на довгих стеблах відмінно виглядають в сухому букеті.

Для цього їх потрібно зрізати, не чекаючи повного відцвітання (якщо запізнитися, то в коробочках дозріє насіння, які почнуть висипатися). Ніякої спеціальної технології висушування для них не потрібно.

Букети з цибулею краще складати відразу, оскільки в сухому вигляді він стає дуже крихким і легко кришиться. Готовий букет потім можна доповнити іншими сухоцвітом.

Деякі види декоративного лука (наприклад, цибуля Шуберта) не вимагають ніяких особливих доповнень в букеті і чудово виглядають соло. Величезні кулі лука Шуберта досягають в діаметрі 40-50 см і справляють дуже сильне враження.

Якщо висохлі суцвіття лука здадуться надто одноманітними і нудними, їх можна розфарбувати за допомогою фарби з балончика або використовувати для їх прикраси спеціальні декоративні спреї (наприклад, що імітують іній), які продаються в магазинах для флористів. Можна скористатися фарбою, призначеною для автомобілів або для домашнього ремонту. Краще віддавати перевагу не надто яскравим кольорам, хоча це справа смаку. Біла фарба імітує ефект все того ж інею, а золота або срібна допоможе створити чудову новорічну композицію.

Декоративні злаки як сухоцвітів

Оскільки злаки дуже швидко вицвітають, багато квітникарі не поспішають додавати їх у букети. Проте як і декоративний лук, висушені злаки можна пофарбувати за допомогою балончика з фарбою.

Ось лише два найбільш невибагливих декоративних однорічних злаку.

Бризу (трясунка)

Сухоцвіти, засушений «шматочок літа.

Бризу ще називають «перлинна трава». І хоча спочатку її пониклі колоски пофарбовані в червоно-коричневий колір, пізніше вони стають пурпурно-сірими. З-за цієї особливості міняти колір, колоски бризи для букетів краще зрізати в кілька прийомів, щоб отримати примірники різних відтінків.

Зайцехвост

Сухоцвіти, засушений «шматочок літа.

Чарівні пухнасті колоски зайцехвоста прикрасять будь-який сухий букет. Особливо зайцехвост подобається дітям. А оскільки виростити цю рослину дуже просто, навіть діти чудово впораються з таким завданням.

Ми говорили лише про малу частину невибагливих рослин, які годяться для сухих букетів. Виростите їх в саду, а далі – простір для вашої власної фантазії!

Олена Чернишова

Все про квітковому декорі на сайті Gardenia.ru

Короткий опис статті: садові квіти фото

Джерело: Сухоцвіти — засушений «шматочок літа»

Сухоцвіти — засушений «шматочок літа» автор Олена Чернишова, фото автора Листопад – час, коли останні садові квіти вже занесені снігом. Жахливо сумно, що таких кольорів чекати доведеться ще, як мінімум, пять місяців.

Також ви можете прочитати