Таблиця поєднання кольорів

15.06.2016

Таблиця поєднання кольорів

Підбір кольорової гами — досить відповідальне заняття. Поєднання кольорів в дизайні завжди було основною з головних завдань. Обов’язково надавайте значення сполученням кольорів, це важливо!

Колірна гамма не повинна Вас напружувати або нервувати, а, навпаки повертати витрачену протягом дня гармонію. Вибір колірної гами починається з рішення, чого ж Ви все-таки хочете від дизайну кольору. Тільки так Ви зможете підібрати оптимальне поєднання кольорів.

Самий «гарячий» кольори – це оранжевий. Найбільш холодний – блакитний, завжди асоціюється з прохолодною водою і льодом. Переходячи від блакитних через зелені і жовті тони, кольори теплішають, тримають високу температуру» на червоному, бордовому, коричневому і деяких відтінках рожевого і фіолетового, а потім знову «спускаються» до холоду через бузковий і блакитний. Однак представлена градація досить умовна, оскільки грані між холодними і теплими ледь вловимі. Наприклад, лайм швидше відноситься до жовтих відтінків, але є холодним кольором. І, навпаки, глибокий, насичений фіолетовий може бути як теплим, так і холодним, у залежності від того, домінує в ньому червоний або синій.

І все ж саме тепла чи холодна панелі здатні перетворювати приміщення. Так, наприклад, для того, щоб розширити стіни невеликої кімнати, бажано використовувати не просто світлі, а світлі холодні тони.

І навпаки, зробити занадто просторе і тому порожнє приміщення більш затишним допоможуть теплі відтінки. Вони ж додадуть трохи сонячного настрою, якщо в ній не вистачає природного освітлення, і використовуються лампи денного світла. Тоді як рясно освітлену залу з великими вікнами можна «одягти» в холодні тони.

Особливою широтою відрізняються колірні гами інтер’єру кухонь. Якщо Ви оформляєте кухню, слід врахувати, що соковиті теплі кольори – помаранчевий, трав’яний зелений, яєчний жовтий – підвищують апетит, а блакитний і білий допомагають тримати себе в рамках і вживати їжу в помірних кількостях.

Спальня – будь то куточок для відпочинку від суворих буднів або саме втілення романтики – теж вимагає особливого підходу. У першому випадку краще розфарбувати її в прохолодні кольору, відносять далеко від вимагають вирішення проблем. У другому, звичайно, перші ролі належать червоному і всіляких його відтінкам, або ж будь-якого іншого кольору, який вам подобається і відноситься до теплої гамі. Такий колір дозволить швидко відновити сили, ніби передаючи свою енергію і тепло вам. Правила поєднання кольорів

Звичайно, існують модні поєднання кольорів в кожному сезоні. Але коли Ви здійснюєте підбір поєднань кольорів, варто все-таки ґрунтуватися на таблицю поєднання кольорів і власні відчуття.

Не існує правильного поєднання кольорів, існує тільки вдале поєднання кольорів.

Для того, щоб підібрати поєднання кольорів, існує кілька підходів. Перший тип – однотонний

Колірна гамма варіюється в межах основного кольору, він лише стає темніше або світліше. Наприклад, темно-синій, синій, блакитний. Однак таким чином оформлену кімнату можна злегка розбавити «вкрапленнями» іншого кольору, не дуже притягає до себе увагу. Наприклад, приміщення в блакитних і синіх тонах можуть доповнити білий і світлий пісочний. Другий тип – гармонійний

Якщо ви хочете різноманітності, але не настільки радикального, щоб говорити про контрастах, «розфарбуйте» приміщення по гармонійному поєднанню кольорів. Найбільш виграшні приклади поєднання кольорів, які можна сміливо поєднувати один з одним:

 • Для червоного: рожевий фіолетовий і помаранчевий — яєчний жовтий
 • Для помаранчевого: червоний – рожевий і яєчний жовтий – жовтий
 • Для жовтого: помаранчевий — яєчний жовтий і лайм – салатовий
 • Для зеленого лайма – салатовий і колір морської хвилі – синій
 • Для синього: зелений – колір морської хвилі і бузковий – фіолетовий
 • Для фіолетового: синій, бузковий та рожевий – червоний

Третій тип – гра на контрастах

Для любителів оригінального і яскравого дизайну – гра на контрастах. У кожного кольору на палітрі є свій «антипод»:

 • Червоний – зелений
 • Помаранчевий – колір морської хвилі
 • Яєчний жовтий – синій
 • Жовтий – бузковий
 • Лайм – фіолетовий
 • Салатовий – рожевий

Навіть якщо вам здається, що ви ніяк не реагуєте на колір (вам абсолютно все одно, якого кольору оточуючі вас предмети), ваше око вловлює найменші його відтінки (до півтора мільйонів!), а ваша підсвідомість і генетична пам’ять фіксують всі колірні «посили».

В результаті перебування в певній колірній гамі кімнат незримо керує вашими емоціями і вчинками.

«Неблагополучні» кольори і поєднання колірної гами

Червоний – створює нервову напругу (може навіть викликати гіпертонію).

Чорний (а також фіолетовий) – «з’їдає» простір.

Коричневий (у тому числі і обробка «під дерево») — викликає меланхолію, може призвести до депресії.

Сірий — печаль і смуток.

Синій – відчуття холоду і незатишності. Сприятлива колірна гамма

 • Відтінки від жовтого до зеленого – спокійна і оптимістична гамма, знімає втому.
 • Пастельні відтінки від жовтого до бежевому – «примирні» і комфортні кольору.
 • Бірюза – дає відчуття свіжості (підходить для ванної).
 • Світло-блакитний – заспокоює, викликає сонливість — ідеальний для спальні та кімнат відпочинку, а ось в кабінетах і робочих зонах протипоказаний.
 • Темно-блакитний – «охолоджує» простір і запал (наприклад, за столом переговорів), вважається серйозним, діловим кольором.
 • Жовтий і помаранчевий – стимулює і тонізує (не годиться для спальні), підходить для кімнати вікнами на північ.
 • Білий – може викликати відчуття холоду і дискомфорту, з іншого боку – «чистий аркуш» — ідеальний фон для будь-яких дизайнерських рішень. Червоний або теракотовий у вигляді акцентів – бадьорить, піднімає настрій.
 • Чорний у вигляді акцентів – додає інтер’єру графічність і особливий стиль.
 • Світло-сірий в «міксі» з іншими кольорами – ділова обстановка.

Таблиця поєднання кольорів
Сполучення споріднено-контрастних кольорів представляють самий великий вид колірних гармоній. В системі колірного кола споріднено-контрастні кольори розташовуються в суміжних чвертях. Це: теплі (жовто-червоні і жовто-зелені кольори ) і холодні (синьо-зелені і синьо-червоні кольори ).

Особливою гармонійністю мають поєднання кольорів, які розташовуються на колірному колі на протилежних кінцях один від одного. Це пояснюється тим, що між такими парами споріднено-контрастних кольорів існує подвійний зв’язок: вони складаються з рівної кількості об’єднує головного кольору і рівних кількостей контрастних кольорів. У практиці рідко доводиться стикатися з композиціями, що містять лише два кольори. Найпростіше гармонійне поєднання двох споріднено-контрастних кольорів значно збагачується при додаванні кольору з тонового ряду цих же квітів, розбілений або затемненого.

Також, колірна гармонія може утворюватися поєднанням кольорів розташованих у вершинах вписаного в колірний круг рівностороннього трикутника. Повертаючи такий трикутник всередині кола ви можете отримати будь-яке поєднання кольорів, при цьому воно обов’язково буде гармонійним. Успішне поєднання кольорів і фарб в інтер’єрі — запорука затишку в домі.

Колірні поєднання в одязі це дуже важливий момент при підборі гардеробу, дизайн нової моделі при в’язанні. Гармонійне — це значить добре відповідне в поєднанні.

 1. Гармонія кольорів в одязі будується за принципом поєднання споріднених або контрастних кольорів. В одязі можна говорити про гармонійних поєднаннях, виходячи з відтінків одного і того ж кольору, тоді це — одноколірна гармонія.
 2. Гармонія може бути побудована на поєднанні близьких кольорів, т. е. суміжних кольорів колірного кола, наприклад, жовтий і жовто-оранжевий, оранжевий і червоно-помаранчевий.
 3. Гармонія може бути побудована на контрастних кольорах. Це означає, що вибираються кольору з межують один з одним секторів колірного кола. Найкращим чином поєднуються між собою кольору, розташовані під кутом 90° в сусідніх секторах. Інший різновидом контрастної гармонії є поєднання кольорів, розташовані один до одного на колірному колі під кутом 180°.

Таблиця поєднання кольорів

Основними прийнято вважати 4 чистих кольори: жовтий, червоний, синій, зелений. Всі інші розглядаються як проміжні (жовто-червоний, жовто-зелений, зелено-синій, синьо-червоний).

Пари «жовтий—синій-червоний—зелений» вважаються додатковими, контрастними поєднаннями. Кольори можна розташувати у вигляді кола з осями: «жовтий—синій-червоний—зелений».

Виділяються 3 типи поєднань кольорів-споріднені, споріднено-контрастні, контрастні.

Контрастні — це поєднання протилежно розташованих чверті кола (кут між ними 180°), всього 44 поєднання.

Споріднено-контрастні — це поєднання кольорів з двох сусідніх чверті кола (кут між ними менше 180°), всього 36 поєднань.

— це проміжки від цього кольору до наступного головного. Спорідненими є жовтий і будь з проміжку — жовто-червоний (але не чисто червоний).

Колірна гармонія розуміється як колірне рівновагу в гармоніюють кольорах кількостей головних кольорів (чистих жовтого, синього, червоного і зеленого).

Гармонійними будуть споріднені кольори при рівній светлоте і насиченості, якщо домогтися в них однакової кількості головних кольорів.

Гармонійними в споріднено-контрастних колірних тонах будуть всі пари кольорів, розташовані на кінцях хорд, паралельних шарів, що з’єднує головні кольори (так як містять рівну кількість головних і додаткових кольорів).

На основі зазначених гармонійних пар можуть бути побудовані більш складні багатоколірні гармонії. При цьому треба дотримуватися три правила:

1. До двох гармоніює споріднено-контрастних кольорів може бути додано третій — головний колір, що їх ріднить, ослабленою насиченості. Наприклад, жовтувато-червоний, жовто-зелений і жовтувато-білий кольори можуть бути врівноважені однаковою желтоватостью.

2. До двох гармоніює споріднено-контрастних кольорів можна додати третій і четвертий, врівноважені з ними. Наприклад, гармонійне поєднання помаранчевого з жовто-зеленим може бути доповнено фіолетовим і блакитним.

3. Можна створювати гармонії родинних і додаткових квітів. Наприклад, гармонія жовтувато-білого і листяно-зеленого може бути поповнена пурпуровим.

Несприятливе поєднання кольорів в інтер’єрі

Таблиця поєднання кольорів

Чорний і фіолетовий тони роблять простір стисненим, гнітючим.

Коричневий колір викликає депресивний настрій, меланхолію.

Червоний фон нервує і може підвищити артеріальний тиск.

Сіре забарвлення привносить в обстановку смуток, пригніченість, смуток.

Синій колір дратує відчуттям холоду.

Фарби в оздобленні головне, якщо правильно зрозуміти психологічні особливості домочадців: спосіб життя, звички і потреби. Люди вибирають середовище проживання згідно своїм колірним смакам, а не модним тенденціям. Це говорить про зростаючу культуру сучасної людини. Будь поєднання кольорів в інтер’єрі повинно бути красивим, зручним і якісним – і все це в рівній мірі. А головне, воно призначене конкретної сім’ї.

Припустимо, побував людина на Балі, подивився, як там люди живуть, набрався нових колірних вражень, повернувся – і захотів все переробити в «аляпистые джунглі». А завтра поїхав, скажімо, в Америку – і знову хоче все змінити в модну психоделічну гаму. Так може тривати до нескінченності. Однак колірної проект як картина: іноді не можна «поліпшити», можна тільки зіпсувати.

Магічне поєднання кольорів в інтер’єрі

У палітрі кольорів кожна фарба має свій полюс, завдяки якому інтер’єр робиться яскравою, фантастичним або надзвичайно стильним. Допомагає створити контрастну поєднання кольорів в інтер’єрі таблиця антиподів:

Помаранчевий і маренго.

Синій і жовтий (жовтковий).

Фіолетовий (індиго) і лайм.

Рожевий (фламінго) і салатовий.

Ніжно жовтий і бузковий.

Зелений і яскраво-червоний.

Якщо ви шанувальник футуристичного різноманітності, але бажаєте уникнути різких контрастів, наситити інтер’єр елегантною атмосферою, тоді вибирайте колірну гармонію з класичних з’єднань.

Сірий з блакитним, синім, жовтим, зеленим, чорним, червоним, рожевим.

Фіолетовий з жовтим, світло-зеленим, золотавим, помаранчевим.

Бузковий – з каштановим, сірим, світло-фіолетовим.

Рожевий з бордовим, коричневим, сірим.

Зелений – з чорним, сірим, червоним, оранжевим, бордовим, жовтим.

Коричневий з рожевим, жовтим, золотистим, бежевим, сірим.

Синій з сірим, червоним, золотистим, бордовим.

Блакитний – з помаранчевим, червоним, світло-фіолетовим і синім.

Кольорова мімікрія

Вишукана колерная композиція – невід’ємна частина нашого життя – її забарвлення, ритм, танець. Створене за законами космічної краси поєднання кольорів в інтер’єрі передає людині свою енергетику. Спілкування з кольором заспокоює, допомагає розслабитися, забути про неприємності.

Колорит зовсім як люди: він може насичувати будинок почуттями, володіє темпераментом, вселяє симпатію й антипатію, наслідує господареві. При цьому істинність гармонії полягає саме в концепції, сприятливому злиття фарб.

Білий і пісочний фон, камені і мармур створюють бажану прохолоду.

Бамбукового кольору меблі буде в пошані при використанні дизайну в манері «патіо».

Кімнати, обителі червоних відтінків і смугастих синьо-білих нюансів замикають світ всередині будинку і ловлять усіма стінами яскраве освітлення.

Теракота пов’язує простору in і out, внутрішнє і зовнішнє. Всередині вона може обернутися кольором кераміки, зовні – дубовими дверима.

Кому-то однотонна забарвлення здається нудною одноманітністю, а когось приваблює традиційне поєднання кольорів в інтер’єрі. завдяки якому домашній інтер’єр зберігає свій неповторний вигляд, співає свою пісню, кружляє і запрошує на вальс. Але все це не більш ніж різні способи самовираження. Тому, якщо ви хочете зріднитися з інтер’єром, зробити його частиною вашої історії, просто розфарбуйте будинок в своєму стилі.

Варіації колірних поєднань

Таблиця поєднання кольорів

Короткий опис статті: кольори Таблиця поєднання кольорів Таблиця поєднання кольорів

Джерело: Таблиця поєднання кольорів

Таблиця поєднання кольорів Підбір кольорової гами — досить відповідальне заняття. Поєднання кольорів в дизайні завжди було основною з головних завдань. Обовязково надавайте значення сполученням кольорів, це важливо!

Також ви можете прочитати