Творчий проект бісероплетіння польові квіти

15.06.2016

Реферат на тему Творчий проект бісероплетіння польові квіти

Мета: Оцінити свої можливості у проектній діяльності.

Завдання:

1. Оволодіти навичками та уміннями виготовлення квітів.

2. Розвивати творчі здібності і естетичний смак у діяльності щодо оформлення квітів.

3. Виховувати посидючість, акуратність і працьовитість у виготовленні квітів.

1. Обґрунтування виниклої проблеми

Коли у мене виникла проблема в прикрасі інтер’єру, я вирішила виконати букет польових квітів з бісеру.

Цим летом я відпочивала в селі у бабусі і часто ходила збирати польові квіти: ромашки, волошки, дзвіночки. маки та ін. З них я складала композиції. Один з букетів був прикрасою спальні, інший ставила на кухні. Я часто їх змінювала.

Адже квіти є окрасою нашої планети. Їх люблять усі. Без квітів не обходиться жодне свято. Іноді кажуть, що відсутність квітів вказує на недолік смаку.

Все, що прекрасне в природі, людина любить копіювати, він намагається наслідувати природу настільки, щоб естетичне сприйняття від споглядання живого і штучного було схожим. Мистецтво виготовлення квітів з бісеру відомо з давніх часів. Художньо виконані квіти служили прикрасою жіночого туалету. У багатьох народів квіти є обов’язковою частиною національного костюма.

Сьогодні мода на штучні квіти з бісеру знову повернулася. Їх використовують не тільки для обробки сукні, костюма або капелюхи. Бісерні квіти служать для оформлення вітрин, сцен, прикраси інтер’єрів.

Оформлення інтер’єру також складне, але досить цікаве заняття. Тут потрібно вміти рахувати не тільки елементи в композиції, але і композицію в цілому з оточуючими предметами, що знаходяться в інтер’єрі, враховувати якість, напрям освітлення і фон, на якому буде розташована композиція, призначення композиції.

Починаючи з безыскусного скромного квітки у вазі і закінчуючи величним букетом в центрі залу — всі квіти споконвіку служать джерелом натхнення для тих, хто прикрашає свій будинок. Модні течії змінюють один одного, приходить новий стиль, але квіти, як і раніше незамінний елемент декору наших квартир.

В інтер’єрі можливо розташувати цікаві композиції. які будуть поєднувати в собі елементи з різних матеріалів, наприклад, квіти зі шкіри, бісеру, тканини, ягоди з пап’є – маше, бісеру, листя з тканини або паперу, бісеру і справжні колоски. Головне, щоб ці композиції відповідали однієї ідеї. Дуже часто інтер’єри прикрашають букетами або кошиками квітів з бісеру, які майже не відрізняються від справжніх, але зберігаються вони досить довго.

Магазини і ринки заповнили штучні квіти, привезені з – за кордону. Вони красиві, зроблені з хороших матеріалів, але, на жаль, не всім доступні через ціни. Та й чи так уже треба їх купувати – адже робити квіти з бісеру цікаво і нескладно. Навчитися цьому може кожен.

2. Дослідження, виявлення традицій, історії, тенденції

Займаючись, бісероплетінням. я серйозно захопилася історією і традиціями створення квіткових мотивів з бісеру. Збереглося вкрай мало письмових свідчень, які могли б розповісти нам про історію мистецтва плетіння квітів з бісеру. Проте прийнято вважати, що воно виникло чи у Франції, чи в Італії багато століть тому. Техніка бісероплетіння полягає в низанні на дріт бісеру і створення з його ланцюжків прекрасних квітів. Спочатку такі бісерні вироби використовувалися для прикраси церков, але з часом квіти з бісеру опинилися в будинках парафіян в якості декоративних елементів житлових приміщень. Ці квіти були особливо популярні в Вікторіанську епоху.

Чого тільки не робили наші предки з бісеру, стеклярусу і намистин! Область застосування цього матеріалу виявилася дуже широкою — від основи для клубка і дитячої іграшки до гобеленів для стін царського палацу. Цей красивий і міцний матеріал використовували при виготовленні гаманців, чохлів для парасольок, обкладинок для записних книжок та альбомів, футлярів для карт, коробочок для тютюну. Вишивали ікони, картини з жанровими сценками або розкішними букетами і птахами. Бісером обв’язували тростини, курильні трубки, шкатулки, вази, підставки, ріжки для годування дітей. Стеклярусними гобеленами прикрашали стіни в палацах, у тому числі і в імператорських. Приклад тому — стеклярусный кабінет Китайського палацу в Оранієнбаумі під Петербургом. Його стіни оздоблені стеклярусом, виробленим на фабриці Ломоносова.

Серед цього розмаїття зустрічаються дивні предмети. Наприклад, чохол для крейди. Одягнеш бісерний чохольчик на крейда — і красиво, і руки не брудняться. Або волоський горіх, покритий бісерним орнаментом, — основа для клубка, яку і під нитками-то не видно. Або незвичайне спорудження — підставка для чіпця.

Дуже винахідливі в частині ошатних дрібничок були наші прапрабабусі. Багато хто, читаючи «Мертві душі» Н. В. Гоголя, сприймають як жарт його слова про те, що в будинку Маниловых «до дня народження приготовляемы були сюрпризи: Перочистка, чорнильниця і олівець. 1820-1840-х рр. якийсь бісерний чохольчик на зубочистку». Забавна вигадка — «бісерний чохольчик на зубочистку»! Але в Ермітажі зберігається саме цей предмет, пов’язаний гачком в 1820— 1830 рр. І не просто чохол, а з премиленьким орнаментом і кришечкою!

Часто бісерні дрібнички призначалися чоловікам. Л. Н. Толстой у «Диваків» пише: «Олексій Олексійович, задоволений світом, сидів вдома у вишитих бісером туфлях і курив трубки». Та й чубук люльки теж міг бути прикрашений бісером. У М. Ю. Лермонтова в «Тамбовської казначейше» читаємо:

До вікна поспішно він сідає,

Надівши перська архалук;

В устах його ледь димить

Візерунковий бісерний чубук.

В Ермітажі зберігається трубка М. І. Кутузова з розбірним бісерним цибухом, всі частини якого виконані дочками фельдмаршала. В орнамент вишивки вони включили свої імена.

Траплялося, бісерних виробах красувалися і чотириногі друзі, Л. Н. Толстой у повісті «Дитинство» писав: «. в бісерному нашийнику, побрякивая залізком, весело вбігла Мілка».

«Золотий вік» російської бісеру.

На початку XIX ст. «бісерна лихоманка» з модних столиць поширилася по провінційним містам та сільським садибам. В кінці XIX ст. коли з’явився недорогий бісер, це рукоділля прижилося і в селянських хатах.

Вироби, виконані світськими дамами, воістину прекрасні. Але не менше враження справляють намиста і підвіски, намиста і коміри селянок. Їх твори зроблені з великого, тьмяного бісеру і далеко не так витончені. Але скільки фантазії і творчої кмітливості виявляли майстрині, створюючи свої вироби з підручного матеріалу, поєднуючи, здавалося б, несумісне. У хід йшло все, що було під рукою: від перлів і екзотичних раковин каурі до гудзиків, кольорових ниток і шматочків тканини.

Бісерні гаманці. 1820-1830-і рр ..

Зараз важко уявити, як серед численних турбот селянки примудрялися знаходити час і сили для того, щоб прикрасити себе і свій побут. Адже господарство було майже натуральним: піч затопи, води принеси, худобу нагодуй, за дітьми доглянь, хліб спечи, масло сбей, пиво звари, нефарбований помий підлогу, та ще город. І, перш ніж зшити одяг, треба льон виростити або шерсть настричь, обробити, нитка спрясти, тканина виткати. І незважаючи на це, темними зимовими вечорами при тьмяному світлі скіпки, а пізніше гасової лампи творили селянки чудеса: вишивали рушники, плели мережива, плели з бісеру намисто-змійки, низали намисто. І робили ще багато такого, що, побачивши в експозиції російського національного костюма, не знаєш, як назвати і до чого докласти.

Велика удача — можливість потримати і розглянути старовинні вироби з бісеру. У деяких сім’ях зберігаються такі реліквії. Можна взяти в руки і предмети, виставлені на продаж в антикварних магазинах. Розглядаючи візерунок, техніку виконання, відчуваєш руку майстрині. Видно, з якого вона стану, який був її достаток, рівень майстерності. Бувають помітні виникли в роботі труднощі і цікаві рішення по їх подоланню. Як не дивно, огріхи в роботі не псують загального враження. Вони підкреслюють рукотворність вироби, неповторність. Це робота для душі, на радість собі і близьким. Іноді малюнок доповнено символами, гербами або текстом з добрими побажаннями майбутньому власнику речі. Часто речі бувають потерті, зношені — значить, ними користувалися.

Старовинні роботи так красиві і так не схожі на те, що оточує нас сьогодні! Вони служать невичерпним джерелом нових ідей і натхнення. Запозичення окремих прийомів, техніки виконання, елементів орнаменту надає сучасним речей незвичайний колорит. Досвід минулого успішно поєднується з останніми досягненнями науки. Сьогодні створені спеціальні програмні засоби, які дозволяють моделювати вироби, враховуючи всі особливості форми і кольору.

3. Складання «схеми обмірковування»

Творчий проект бісероплетіння польові квіти
Творчий проект бісероплетіння польові квіти

4. Розробка дизайну кольорів, вибір оптимального варіанту

Інтер’єр відіграє важливу роль в складанні композиції. Залежно від інтер’єру квіти можуть бути різними.

Перш ніж приступити до створення квітів, необхідно оволодіти старовинною технікою виготовлення квітів, які входять в моду. Використовуючи форму, колір і вишуканість цього древнього матеріалу, ви зможете творити, створюючи найрізноманітніші вироби з бісеру.

Для виготовлення квітів спочатку я визначила вид квітів, підібрала до них бісер, схеми виготовлення волошки, дзвіночка, ромашки. Вибрала корзину, в якій буде стояти букет з волошок, ромашок з колоссям, а дзвіночки вирішила розмістити поряд з букетом на лляних серветках. Порахувала, що ця композиція додасть інтер’єру кімнати затишок, красу і буде нагадувати мені про літо.

Творчий проект бісероплетіння польові квіти

Творчий проект бісероплетіння польові квіти

Творчий проект бісероплетіння польові квіти
Творчий проект бісероплетіння польові квіти

5. Вибір матеріалів

Дзвіночок

· Бісер Круглової форми №11:

Короткий опис статті: польові квіти Тема: Творчий проект бісероплетіння польові квіти. Тип: Реферат. У роботі є: малюнки понад 10 шт. Мова: російська. Розмістив (ла): Мальвіна. Розмір: 176 кб. Категорія: Виробництво. Короткий опис: ‘Мета і завдання. 1. Обґрунтування виниклої проблеми. 2. Дослідження, виявлення традицій, історії, тенденції. 3. Складання схеми обмірковування. 4. Розробка дизайну кольорів, вибір оптимального варіанту. 5. Вибір матеріалів. 6. Вибір обладнання, інструментів і пристосувань.’ Реферат Творчий проект бісероплетіння польові квіти Виробництво

Джерело: Творчий проект бісероплетіння польові квіти

Реферат на тему Творчий проект бісероплетіння польові квіти Мета: Оцінити свої можливості у проектній діяльності. Завдання: 1. Оволодіти навичками та уміннями виготовлення квітів. 2. Розвивати творчі здібності і естетичний смак у діяльності щодо оформлення квітів.

Також ви можете прочитати