Назви весняних квітів (фото, опис)

16.06.2016

Назви весняних квітів (фото, опис)

May 14, 2015

Ще тільки починає пропадати сніг, а вже з’являються перші весняні квіти в саду. Їх з нетерпінням чекають багато людей, так як вони стають окрасою початку весни.

Проліски

Звичайно ж, неможливо перерахувати всі назви весняних квітів. Відкриває наш список пролісок. Ця рослина зовсім не примхлива, воно починає радувати своїми квітами, коли поруч ще виблискує сніг.

Розмноження проліска може здійснюватися насінням або цибулиною. Квіти білого кольору з’являться на третій рік після посадки.

Якщо людина задумав пересадити цибулини, робити це слід після того, як цвітіння пройшло. А ось деякі садівники вважають, що найкращим часом для пересаджування буде серпень.

Назви весняних квітів (фото, опис)

Конвалії

Назви весняних квітів поповнюють конвалії. Вони ростуть тільки в лісі, з’являються біля кущів, де досить багато вологи. Рослину відносять до лилейному сімейства. Радує своєю красою воно протягом багатьох років, так як є многолетником.

Однак садять конвалія і в саду. Висаджувати його краще восени. Грунт слід удобрити, потрібно стежити, щоб не був загнутий корінь.

Існують різні ранні весняні квіти, їх назви відрізняються, як і догляд за ними. А ось конвалія невибагливий. Єдине, що йому потрібно, це вологий грунт. У такій середовищі він буде радувати вас своїми квітами. Ця рослина має розвинені коріння. З-за цього він здатний вижити інші рослини, тільки кущі та дерева йому не під силу. Тому садівники не рекомендують садити конвалія разом з іншими квітами.

Назви весняних квітів (фото, опис)

Крокуси

Якщо говорити про весняні цибулинні квіти (назви їх різноманітні), слід не забувати про крокуси. Їх багато видів, кожен з яких відрізняється формою пелюсток і їх забарвленням. Пересаджувати їх слід влітку. Головне, щоб була нейтральна кислотність грунту. Місце, на яке збираються помістити рослину, повинно бути сонячним.

Назви весняних квітів (фото, опис)
Квіти крокусів починають виднітися ще тоді, коли поруч лежить сніг. Особливо гарно це виглядає, якщо висаджувати рослини групами.

Проліски

Перераховуючи назви весняних квітів, не можна забувати про пролесках. Це цибулинні рослини. Під час вегетаційного періоду цибулина утворює близько 4 діток. Їх відокремлюють і пересаджують. У пролісок з’являються красиві синюваті квіти. Цю рослину часто висаджують на газонах, під чагарниками. Воно здатне створити надзвичайно красивий вигляд.

Гіацинти

Перераховуючи кожна назва перших весняних квітів, слід зазначити, що жоден з них не зрівняється з красою цвітіння гіацинтів. Розмножують ця квітка з допомогою невеликих цибулин, які з’являються на дорослій рослині кілька разів в році. З’явилася дитинку потрібно акуратно відокремити в період спокою. Через 2 роки рослина порадує своїми надзвичайними кольорами.

Сон-трава, чистяк весняний

Виділяють ще такі квіти-первоцвіти: чистяк весняний, сон-трава. Вони ростуть на луках, сухих сонячних схилах. Сон-траву також вирощують і в саду. Для цього висаджують насіння. Викопане рослину в лісі не приживеться, засохне. Насіння добре проростуть в землі, де є наявність торфу, піску, добрива. Ця квітка давно занесли в Червону книгу, тому варто берегти його.

Назви весняних квітів (фото, опис)

Рябчики

перші весняні квіти — це ознаки початку весни. Вони відрізняються особливою красою. Такими рослинами є рябчики. Вони мають строкатий малюнок, а квіти їх звисають парасольками. Його просто вирощувати в саду. Головне, щоб місце було сонячним, з поживним грунтом.

Але рябчики не люблять сильну вологу. З-за цього на вологих ділянках потрібно поміщати дренаж. Для вирощування рослини в саду рекомендується кожен рік викопувати цибулю.

Нарциси

Нарциси — це також назва перших весняних квітів. Їх цвітіння пов’язано зі станом цибулини. Тому бажаючим висадити нарциси в саду слід звертати увагу на неї при покупці. Рослина потребує живильної грунті і сонце, не любить вітрів. На одному місці нарциси ростуть близько 5 років, потім їх слід пересаджувати. Вони добре виглядають, якщо поруч цвітуть інші рослини.

Морозник і фіалка

Радують око весняні квіти. Назви «фіалка» і «морозник» багатьом знайомі. Ці рослини зацвітають одними з перших.

Морозник — це багаторічник з красивими вічнозеленими листям. Квіти в нього бувають різного кольору, з’являються в квітні. Вони можуть бути:

  • білими;
  • бордовими;
  • червоними;
  • персиковими і т. д.

Ця рослина любить півтінь, не виносить сирих місць. А ось фіалка тягнеться до сонячних променів. Квітки у неї синьо-блакитні.

Назви весняних квітів (фото, опис)
до Речі, з фіалкою часто плутають печіночницю. Це також весняна квітка, який з’являється в основному в лісі. Його часто засипають листя чи хвоя, тому людям, які вирощують цю рослину в саду, слід робити те ж саме. Печіночниця росте на зволоженому грунті в тіні.

Пушкиния

Назви весняних квітів включають в себе і пушкінію. Цвітіння її дуже красиве, яке не можна порівняти з іншою рослиною. Воно зазвичай білого кольору з синіми смужками. Пушкиния — цибулинна рослина, тому і розмножують його з допомогою цибулин. Хоча є варіанти використовувати насіння. Якщо людина надумав висадити ця квітка у себе в саду, найкращим періодом для цього буде осінь. Але взимку рослина вимагає теплого місця, тоді саджанець добре збережеться.

Після зникнення снігу також з’являється примула. У неї суцвіття дуже великі, а листки довгасті. Рослина не боїться морозів, але не переносить посуху і сильно зволожений грунт.

Маргаритки, медунка

Є ще деякі весняні квіти. Назви «маргаритки» і «медуниця» самі по собі викликають позитивні емоції. Ці рослини також з’являються на початку весни.

Що стосується маргариток, то вони ростуть невисокими, але великими. Їх існує кілька сортів, але всі вони випромінюють життєрадісність і яскравість. Цвітуть на початку травня, а бутони зберігаються всю зиму. До речі, при вирощуванні в саду слід на холодний період все-таки прикривати маргаритки.

А ось медуниця дивує своїми суцвіттями, так як вони одночасно можуть бути блакитного і рожевого кольору. Це рослина довговічна, так як живе протягом 30 років. Проростає воно на зволожених і родючих ґрунтах, тому його важко вирощувати в саду.

Аллиум

Аллиум ще називають декоративним цибулею. Суцвіття з’являються на довгих ніжках. Це рослина здатна прикрасити будь-яку ділянку, а вирощувати його не складно. Цвіте воно в кінці весни, але є види, які радують своїми кольорами осені.

Назви весняних квітів (фото, опис)

Вирощування весняних цибулинних рослин

Більшість рослин, які першими зацвітають, — це весняні цибулинні квіти. Назви їх перераховувалися вище. Кожен з них володіє своєю оригінальністю, особливістю. Всі вони ростуть в дикій природі, але з роками люди почали висаджувати в саду ці прекрасні квіти, які радують око на початку весни. Бажаючим прикрасити свій дачну ділянку подібними рослинами слід знати, як правильно їх вирощувати.

З донця цибулини тягнуться луски, з допомогою яких квіти запасаються водою, речовинами. А цибулину використовують для розмноження рослин.

Весняне цибулинна рослина зацвітає на початку весни. Після цвітіння воно продовжує розвиватися, нарощувати листя. Це відбувається для того, щоб цибулина ввібрала максимальну кількість корисних речовин. У цих рослин наступає період спокою, коли все листя засихають.

Одними з ранніх квітів є тюльпани. Їх особливо часто застосовують для висаджування в садах, парках, скверах.

Тюльпани

Тюльпани люблять освітлені ділянки, до яких не добираються вітру, де немає протягів. Ця рослина добре розвивається в місцях прямого попадання сонячного. Щоб воно радувало своїми дивовижними квітами, сонце повинно світити на нього більше половини дня. Від нестачі освітлення цибулини у рослини маленькі, а суцвіття ламкі і тонкі.

Тюльпан потребує підгодівлі, тоді він буде рости здоровий і красивий. Її слід проводити:

  • після сходів тюльпана;
  • у період появи бутонів;
  • під час цвітіння.

Звичайно, якщо восени вносилася підживлення, її далі можна не здійснювати.

Назви весняних квітів (фото, опис)
Щоб тюльпани цвіли, потрібно кожен рік викопувати цибулини, коли листя вже пожовкло. Зберігати їх треба в сухому місці, попередньо очистивши від землі. Щоб цибулина не загнивала, в місці, де її садять, на дно насипають пісок. Тюльпани висаджуються на глибину, рівну 3 цибулин.

Весняні квіти, занесені до Червоної книги

щовесни, після того як сніг починає танути, з’являються перші весняні квіти. Але деякі з них перебувають на межі зникнення, з-за цього їх занесли в Червону книгу. Їх забороняється рвати, продавати і купувати, так як первоцветам загрожує небезпека. Багато людей не звертають уваги на це, збирають букети квітів у лісах. Це відноситься до подснежникам, ландышам. Можна відвідувати ліс і просто милуватися цими квітами. Під особливою загрозою знаходяться проліски. Про них ще з давніх часів створювалися різні легенди.

Також зникає півонія тонколистий. Ще 50 років тому його можна було зустріти на початку весни по всій території країни. Квіти його пофарбовані бордовим кольором, він ріс на галявинах, у причорноморських районах, на схилах невисоких гір. Рослина проростає групами, а люди так і почали виривати квіти цілими букетами. Поступово його популяція зменшилася. Тепер півонія рідко можна побачити, найчастіше він з’являється на узбережжі Чорного моря.

До подібних квіткам можна віднести ірис жовтий, який також цвіте навесні. До речі, його навіть використовують у парфумерії. Але його кількість зменшується, тому варто берегти перші весняні квіти.

Короткий опис статті: весняні квіти Назви весняних квітів багато знають. Ці рослини радують своїми суцвіттями навіть тоді, коли на землі ще лежить сніг. Але деякі з них потрібно берегти, так як вони знаходяться на межі зникнення. назви весняних квітів весняні квіти назви назва перших весняних квітів

Джерело: Назви весняних квітів (фото, опис)

Назви весняних квітів (фото, опис) May 14, 2015 Ще тільки починає пропадати сніг, а вже зявляються перші весняні квіти в саду. Їх з нетерпінням чекають багато людей, так як вони стають окрасою початку весни.

Також ви можете прочитати