Букети квітів: фото та ідеї

24.06.2016
Букети квітів: фото та ідеї Букети квітів

Букети квітів: фото та ідеї

Складання флористичних композицій – це ціле мистецтво, в якому грає роль кожна деталь. Унікальні і різноманітні сучасні букети квітів – фото показує, що завжди знайдеться цікаве рішення під те або інше торжество і подія. Причому дарувати букети, як показує практика, можна завжди, і це традиція, прийнята у багатьох народів. Як і квіткові композиції оформляються в чому особливості їх складання?

Розберемося зі стилями

Флористика – це вид мистецтва, що має свої особливості. Певних правил складання букетів немає, але є стилі, в основі яких лежать певні принципи. Всього таких стилів чотири:

 1. Вегетативний.
 2. Декоративний.
 3. Форма-лінійний.
 4. Паралельний.

Вегетативний стиль самий натуральний, природний, тобто букет квітів складається максимально просто і наближено до реальності. При роботі над композицією флорист повинен приділити увагу її зовнішнього вигляду, форми росту і рослинного співтовариства. До відмітним особливостям вегетативного стилю можна віднести:

 • асиметричність розстановки;
 • домінантою вважається найбільша група, а рівновага забезпечується меншою групою, розташованої віддалено;
 • вегетативний стиль вимагає уважності до натуральності розташування квітів і рослин – тобто так, як вони ростуть у природних умовах.

Декоративний стиль

Цей стиль береться за основу, коли створюються букети квітів. Фото показує, що кількість квітів різний, і вони розраховані на зберігання у вазах. До особливостей даного напрямку флористики відносяться:

 • кріплення на флористичну піну;
 • рослини не виділяються, адже основна мета – висловити єдність і цілісність композиції без акценту на індивідуальності;
 • букети заповнюються щільно, тобто численні рослини розташовуються максимально близько один до одного.

Форма-лінійний стиль

Даний флористичний стиль передбачає акцент на лініях, формах і контурах. Найчастіше на основі даного напряму створюються сучасні красиві букети квітів (фото підтверджує, що композиції можуть бути різними). До відмітним особливостям стилю належать:

 • увага форм і ліній зв’язку та їх комбінації;
 • мінімальний набір використовуваних матеріалів;
 • строгість і чіткість ліній.

Паралельний стиль

Цей стиль часто зустрічається в природі, тому він любимо багатьма флористами. Паралельний спосіб передбачає, що рослинний або нерастительный матеріали розташовуються паралельно один до одного. Напрямок вимагає уважного ставлення до пропорцій, кольору і форми, а самі букети можуть бути симетричними і асиметричними.

Принципи правильної композиції

Будь-який твір мистецтва створюється на основі певних правил. Букети квітів на картинках виглядають цікаво і ефектно, але потрібно розуміти, як досягається подібний ефект. Для створення гарної флористичної композиції потрібно вміти складати:

 1. Основний план – це облік висоти, ширини і глибини квіткової композиції.
 2. Пропорція – це важливе правило для створення гармонійної композиції з вивіреними розмірами.
 3. Фокусная точка – це центральна частина букета, на яку притягують погляди. Фокусування уваги здійснюється на великі квіти або навпаки дрібні, які розташовуються з краю вази. Фокусная точка при складанні букетів не повинна бути великою, інакше вся композиції втратить баланс.
 4. Ритм – це відчуття динамічності флористичної композиції, яка забезпечується завдяки чергуванню форм, кольорів або розмірів. Якщо не врахувати ритм, то квіткова композиція буде одноманітною і нудною.
 5. Врівноваженість – це важлива деталь букета. Незбалансованість відразу впадає в очі, тому флористи роблять композиції чітко вивіреними з точки зору розмірів.
 6. Щоб зробити букет красивим, важливо звернути увагу на його гармонію. Вона грає важливу роль для підвищення естетичності.
 7. Колір – ще одна важлива деталь квіткової композиції. Завдяки теплим кольорам композиції стають живіші, а холодні заспокоюють. Картинки квітів і красивих букетів показують, що можна реалізувати найрізноманітніші ідеї при складанні композицій.

Вибираємо поєднання кольорів

Колірна гамма повинна бути гармонійною, і досягається це чотирма основними способами:

 1. Поєднанням контрастних кольорів, які будуть розташовуватися один навпроти одного.
 2. Поєднанням схожих відтінків, які розташовуються у композиції по сусідству.
 3. Використанням різних відтінків одного кольору.
 4. Поєднанням кольорів із різних частин колірного кола.

Ідеї букетів на основі контрастних поєднань колірної гами різні. Основне правило цього способу – використовувати рослини чистого кольору: синій ірис поєднувати з червоною трояндою. Контрастні поєднання при всій їх гармонійності і оптимістичність не повинні бути надто яскравими. Ідеальна композиція створюється за рахунок поєднання світлих відтінків – рожевого з приглушеним блакитним, бузкового з ліловим.

Якщо вам подобаються стримані комбінації, зверніть увагу на ідеї букетів на основі аналогічних поєднань. У них поряд з чистими кольорами можна використовувати відтінки. В ансамблі квітів може переважати та один колір, але в відтінках: при правильному підборі такі флористичні композиції будуть виглядати гармонійно. Якщо ж ви за буйство фарб, то вибирайте багатобарвні комбінації. Ідеї букетів різні, причому можна використовувати навіть свіжозрізані квіти з власної ділянки.

Симетричний цілий букет

Існує безліч технік у флористиці, завдяки чому вони виглядають індивідуально і оригінально. Сьогодні одним з найпопулярніших є симетричний круглий букет. Симетрія популярна завдяки варіацій кольорів різної довжини, які у поєднанні забезпечують гармонійність композиції. Круглий букет створюється по спіралі:

 • основний квітка ставиться прямо, рослини на передньому фоні нахиляються зліва направо, а на задньому фоні – справа наліво;
 • кожен наступний квітка укладається по спіралі злегка навскіс;
 • при наповненні букета кут його нахилу збільшується;
 • після набору рослин стебла обрізаються.

Ці красиві букети квітів часто створюються на весілля для нареченої. Оформити її можна з використанням троянди, гвоздики, ірису, міні-троянди або айстр. Основне правило – зовнішні і внутрішні квіти не повинні сильно відрізнятися довжиною, адже від цього залежить округлість форми.

Стиль бідермейер

Цей стиль у флористиці дає можливість втілити в реальність різні ідеї. Це теж кругла композиція, але квіти в ній збираються не по спіралі, а у вигляді концентричному колі. Схема складання наступна:

 1. Робота починається з укладання верхівкового квітки.
 2. Навколо нього складаються в ряд інші квіти.
 3. Форма букета сама різна. Пірамідальна композиція створюється за рахунок квітів з довгими стеблами, приплюснута – головками квіток часто без стебла.
 4. Бідермейер передбачає використання не лише кольорів, а й колосків пшениці, жита, ковили, аспарагуса, папороті. У букеті вони повинні створювати концентричне коло.
 5. Манжета виконується з паперової серветки, тканини, стрічок або мережива.

Фото красивого букета квітів у техніці бідермейер показує, що можна створити і невеликі композиції з дрібних квітів. До речі, така композиція вважається одним з кращих у наречених, тому він носить назву сватівського. Створити його можна і самостійно:

 1. Беремо міні-троянди, маргаритки.
 2. Робимо манжет з листя.
 3. Перпендикулярно до нього укладаємо верхівку – з декількох троянд і маргариток.
 4. Над манжетою строго симетрично розташовує ще троянди і ромашки. У підсумку отримуємо коло.
 5. У глибину між отриманими рядами укладаються ще за три троянди і ромашки.

Букет асиметричної форми

Ідеї таких композицій різні, але основна – це акцент на асиметричності форми. Такі букети виглядають стильно і сучасно, особливо якщо вони складаються з екзотичних рослин. Асиметричні композиції створюються на основі двох методів – за правилом трьох трикутників і діагональним способом. Розглянемо кожен спосіб окремо.

Метод трьох трикутників

Схема складання букета наступна:

 1. Для створення композиції потрібно 5 або 7 кольорів двох різновидів.
 2. Перший квітка – верхівковий – встановлюється вертикально, він буде служити першим елементом композиції.
 3. Другий елемент виступає підставою правого трикутника. Довжина цієї квітки може бути різною – це залежить від висоти самого букета. Основна вимога – квітка повинен відрізнятися від першого, верхівкового, на висоті.
 4. Другий елемент встановлюється горизонтально в праву сторону.
 5. Третій квітка встановлюється так, щоб його верхівка припадала на гіпотенузу правого трикутника.
 6. Четвертий елемент – вершина другого трикутника, і його ми будемо будувати на квітах іншого різновиду.
 7. П’ятий елемент укладається горизонтально – він не повинен бути однакової довжини з другим елементом букета.
 8. Шостий елемент встановлюється на лінії четвертного і п’ятого. Якщо з’єднати всі крапки подумки, вийде трикутник рівносторонній.

Тейпування

Ця флористична техніка популярна завдяки тому, що передбачає використання зрізаних рослин. Дуже красиво виглядає букет польових квітів, створених цим способом. Суть техніки в тому, щоб зберегти квіти якомога довше свіжими, тому на її основі створюються численні весільні букети. Суть методу в наступному:

 • відрізані на певну довжину стебла поміщаються в живильне середовище;
 • стебло вводиться спеціальна дріт, а сам зріз доповнюється гігроскопічним матеріалом з якою-небудь рідиною;
 • зріз обробляється тейп-стрічкою, яка закриває дротяну вставку в стебло і запобігає випаровуванню вологи.

Основне правило – щоб дротові стебла не перекручувалися, а розташовувалися паралельно. Особливості техніки тейпирования в наступному:

 1. Букет буде легким і естетичним.
 2. Квіти довгий час зберігають свіжість.
 3. При тейпировании можна використовувати квіти з важкими бутонами.
 4. Техніка дає можливість створювати фігурні композиції певної форми. Тому таким способом можна створити весільну композицію, так і букет квітів «З днем народження».

портбукетнице

Головний символ весільного торжества – це букет нареченої, а тому його оформлення потрібно приділяти пильну увагу. Флористичні композиції на основі портбукетниці відрізняються легкістю, компактністю, зручністю. До переваг такого способу оформлення відносяться:

 1. Різноманітність розмірів кольорів – маленьких або великих, з бутонами або суцвіттями, польових чи парникових.
 2. Невеликі розміри. Основа букета легка, а самі квіти можна утримати в одній руці.
 3. Довговічність. Такі композиції довго зберігають свіжість і естетичний зовнішній вигляд.

Флористика до будь-якого свята: що вибрати?

Сучасні флористи запропонують масу ідей для створення квіткових композицій на будь-яке торжество. Хто-то вибере компактну композицію, а комусь потрібен великий букет квітів. На День Святого Валентина найчастіше створюються букети з яскраво-червоних троянд, які оформлюються у формі серця. Доповнення створюються за рахунок білих троянд, фрезій, лілій, білих гвоздик.

І на 23 лютого можна підготувати букет. Основна вимога до нього – стриманість. Композиції для чоловіків виконуються трикутної, пірамідальної форми і в лінійному стилі.

Широке розмаїття ідей можна втілити при створенні букетів на 8 березня. Найчастіше вони формуються з тюльпанів, троянд, нарцисів, гіацинтів або пролісків. Красиві композиції створюються як з повністю відкритих бутонів – пишних і соковитих, так і закритих. Колірні рішення рослин можуть бути обрані будь-які.

Букети на весілля створюються на основі рослин світлих відтінків, але можливі і яскраві штрихи, особливо якщо наречена виходить заміж у сукні певного стилю.

Короткий опис статті: квіти фото букети Сучасні букети квітів на фото — це широкий вибір різних ідей, що дозволяють втілити в реальність будь-які дизайнерські задуми.

Джерело: Букети квітів: фото та ідеї

Букети квітів: фото та ідеї Складання флористичних композицій – це ціле мистецтво, в якому грає роль кожна деталь. Унікальні і різноманітні сучасні букети квітів – фото показує, що завжди знайдеться цікаве рішення під те або інше торжество і подія.

Також ви можете прочитати