тюльпан негренят

21.12.2017

Особливості походження та життєвого циклу Тюльпана негренят (Negrita)

Тюльпан залишається одним з найулюбленіших рослин садівників протягом століть. Перші знахідки, що свідчать про культивування цієї квітки, датуються одинадцятим століттям, а перші країни, що звернули на нього увагу, перебували на Близькому Сході.

Ця квітка не раз виступав, як художній образ, в поезії східних письменників таких як Омар Хайям (дванадцяте століття), Сааді (тринадцяте століття), а також був символом правлячої династії Османів і його зображення було перенесено на численні фрески і барельєфи того часу.

На даний момент представники цього виду широко поширені на планеті, а центр найбільшого виробництва цибулин і їх сертифікації знаходиться в Нідерландах.

тюльпан негренят

Сорт і особливості Тюльпана негренят (Negrita)

Тюльпани негренят (Negrita) за класифікацією відноситься до класу Треумф (Triumph), що по міжнародній систематики відзначається як «Т». Triumph це великий підрід, що включає від сорока до п’ятдесяти чотирьох видів, поширених в більшій мірі на території Середньої Азії.

Також тюльпан негренят відноситься до роду Тюльпан Генсер (на території Росії занесений до Червоної Книги під назвою «Тюльпан Шренка»).

тюльпан негренят

Так само до яскравих представників «Triumph» відносяться сорти:

Родина тюльпанів сорти негренят є Голландія. Час цвітіння в другій половині весни (квітень-травень) і відрізняються характерним яскраво-фіолетовим кольором з білим підставою пелюсток, що створює гарне світле підставу келиха бутона. Сам келих квітки досягає 10 сантиметрів у висоту, при загальній висоті тюльпанів тріумф негренят 40-50 сантиметрів.

тюльпан негренят

Як і інші представники цього виду рослин, сорт негренят легко переносить континентальний клімат з холодними зимами і жарким, посушливим літом. Частково через це, даний вид так широко поширені по всій західній частині континенту.

Посадка Тюльпанів негренят

Важливі факти про посадку:

 • Сорт негренят висаджують восени в проміжок часу, коли температура на глибині 10 сантиметрів опускається до 8-10 градусів;
 • Найбільш сприятливими грунтами для посадки цибулин є грунту з нейтральною показником pH і відсутністю згубного впливу паводків і іншого зайвого водного впливу, що може пошкодити цибулини рослини;
 • Цей вид квітів люблять відкриті сонячні простору, але здатні прорости і при легкому затемненні.

Для того щоб цибулини проросли найбільш успішно, рекомендується за місяць до початку посадки грунт на глибині 30-40 сантиметрів збагатити перепрілим гноєм або компостів в поєднанні 10-15кг / м.

 • Відстань між посадженими цибулинами повинно бути більше 10 сантиметрів, а між посадженими рядами &# 8212; 25 сантиметрів. Глибина посадки цибулин тюльпана сорти негренят варіює від 5 до 12 сантиметрів в залежності від розміру.

тюльпан негренят

Для того щоб уникнути промерзання грунту і загибелі рослини, посаджені цибулин тюльпана негренят радиться мульчувати шаром торфу.

Догляд і зберігання тюльпанів негренят

Розмножується сорт негренят цибулинами-дітками. Викопувати необхідно щороку, для поновлення популяції квітів.

 • Цибулини необхідно просушити протягом 7-10 днів при температурі 20-25 градусів;
 • Після цього цибулини-дітки поділяють і розподіляють за розмірами;
 • Хворі цибулини необхідно ізолювати і знищити, а здорові зберігати в провітрюваному приміщенні при температурі 20-23 градуси за Цельсієм до кінця серпня.

Хвороби і шкідники, до яких схильні тюльпани

Як і всі інші живі організми, тюльпани негренят можуть стати жертвами різних шкідників і захворювань рослин.

Основними факторами небезпеки для тюльпанів є:

 • Сіра гниль (Botrytis cinerea). Пліснявий гриб, що вражає цибулини рослини. Розростається навесні, і здатний викликати численні захворювання у рослин, зокрема у лілійних розвивається «сіра гниль». Як спосіб боротьби з цим патогеном використовується — ізолювання цибулин тюльпанів від надмірно вологого грунту;
 • Фузаріоз. Так само є захворювання, поширюємося грибкових збудником роду Fusarium. Сповільнює ріст і порушує розвиток рослини;
 • Тіфулёз — гниль коренів і цибулин, що викликається грибком Typhula borealis. Сповільнює ріст і порушує розвиток квітів;
 • Пестролепестность тюльпанів. Вірусне захворювання сімейства лілійних. Вірус переноситься з комахами і виражається через сріблясті смуги на листках і погіршення стану рослини, проте, рослина не гине і стає наступним розповсюджувачем вірусу.

Для того щоб уникнути накопичення патогенної флори і поширення захворювань, необхідно дотримуватись рекомендацій по догляду за рослинами, викопувати цибулини щороку і висаджувати на колишнє місце не раніше, ніж через три роки.

На клумбі первоцвіти добре виглядають з іншими весняними квітами — нарцисами, адонісом, чорним морозником.

Джерело: тюльпан негренят

Також ви можете прочитати