Сорти тюльпанів фото і назви

08.01.2018

Мої дачі

Спільнота дачників і садівників

Сорти тюльпанів: фото і назви

  • Квіти і клумби
  • 10 березня 2015 року, 11:25

Всі 15 класів для зручності об’єднані в групи, серед яких до першої відносяться раннецветущие, до другої — середньоквітучих, а до третьої — зацвітають пізніше всього. Але ось в четверту групу селекціонери зазвичай відносять рослини не за критерієм їх зацвітання, а за критерієм походження — це все дикорослі види і відбулися від них сорти.

ранньоквітучі види

ранні прості

Серед всіх представників, основним сортом вважається тюльпан Геснера, який в Росії більш знаменитий під назвою "тюльпан Шренка". Стебло у нього міцний, а розмноження відбувається виключно насіннєвим способом. Забарвлення їх зазвичай або червоний, або жовтий, іноді це суміш з цих двох кольорів.

Кенді Принц вважається одним з найуспішніших для вирощування рослиною і досить широко поширений. Дуже добре підходить для зрізання, так як цветонос зазвичай розміром до 50 см. Іноді Кенді Принц відносять до виду «Тріумф», проте селекціонери стверджують, що він пов’язаний родинними зв’язками саме з тюльпаном Шренка. Основна особливість — це ніжний світло-бузковий відтінок.

ранні махрові

Представники цього виду завжди користуються особливим попитом у дачників. Воно й не дивно, адже такі суцвіття виглядають дуже ошатно і іноді навіть дуже екзотично. Приклад тому — незвичайний сорт Айс Крим або морозиво.

Нагадує він ванільний пломбір, покладений в яскраво-рожеву вазочку. Білосніжні листя підносяться пухнастим доповненням бутона зверху. Квітка на дуже міцному стеблі, однак, якщо у вашому районі нерідко можливо дощове літо, то цей сорт не для вас — такі погодні умови він переносить погано і вироджується.

Сорти тюльпанів фото і назви

Монте Карло відрізняється жовтими і дуже великими квітками, на піку свого розвитку досягають 10 см в діаметрі. Стебло зазвичай невисокий, але міцний. На відміну від попереднього виду, дуже стійкий не тільки до примх природи, а й до хвороб.

махровий червоний нагадує мак здалеку не тільки через форми квітки, але і через свого яскравого забарвлення. Червоні квіти в розрізі виростають зазвичай до 12 см.

сорт Montreux володіє великим білим квіткою і вишуканим тонким ароматом. Найважливіше, що цвітіння його триває трохи довше, ніж у своїх побратимів — близько двох тижнів.

Сорти тюльпанів фото і назви

середньоквітучих види

Крім відмінного коефіцієнта розмноження, бутони здатні прекрасно зберігати свою форму. Їх застосування дуже широко — бордюри, клумби, оформлення парків, садів, вигонка рання і пізня. І, звичайно ж, широко йдуть ці тюльпани на зрізання.

Цей різновид вважається однією з найуспішніших, тому представників налічується безліч. Серед них:

  • Олександр Пушкін. Неймовірно красивий не тільки в срезочной композиціях, а й в якості прикраси клумб. Темно-бузкові пелюстки на краях мають рожево або білу облямівку.
  • Tumbor Metre зберігає вузьку чашечку, навіть в сонячну погоду пелюстки залишаються щільно стиснутими і не розкриваються. Форму тримає весь період цвітіння.

Сорти тюльпанів фото і назви

  • Хавран має насичений відтінком, які деякі класифікують як винний. Забарвлення настільки глибокий, фіолетово-вишневий, що багато іноді вирощують чи не чорні бутони.

Сорти тюльпанів фото і назви

  • Денмарк Проте яскравий, червоний, має жовту окантовку. Дуже міцний і великий, гарний у букетах.

Дарвінових гібриди

Розмножуються вони дуже добре, до того ж володіють стійкістю до дії весняних заморозків. Крім цього, вони прекрасно зберігаються в зрізку, протистоять вірусу пестролепестности. Застосування цих тюльпанів зазвичай проводиться для озеленення ділянок, хоча, як вже згадувалося вище, в якості срезочной рослин вони дуже добре себе почувають.

Маріас Дрім — це один з найкрасивіших представників даних гібридів. Володіє кремовим забарвленням, який стає чисто білим до закінчення цвітіння. На спинці квітки завжди простежується легка золотиста лінія. Дуже ніжний і красивий як в зрізку, так і безпосередньо на клумбі.

Сорти тюльпанів фото і назви

Ерік Хофс має найніжнішим рожевим відтінком, без домішок, але іноді у рослин все ж зустрічається тонка жовта окантовка. Саме воно дуже високе, тому має і досить великий бутон. Універсальний.

Сорти тюльпанів фото і назви

Російська принцеса теж має м’який рожевий забарвлення, але облямівка тут вже широка і помітна, молочного кольору. Форма у нього бокаловидная, поступово він розкривається, але не повністю. Такі характеристики, як велике зростання і приємний аромат роблять тюльпан придатним для букетів.

Сорти тюльпанів фото і назви

поздноцветущие види

пізні прості

Основна відмінність полягає в тому, що в цей рід входять так само і багатоквіткові рослини, які мають на одному стеблі декілька суцвіть. Іноді їх кількість доходить навіть до п’яти.

Не всі сорти в цьому роді підходять для вигонки, але ось для інших цілей вони дуже гарні. Завдяки товстим квітконосів вони чудово виглядають в зрізку.

Найбільш, мабуть, найяскравіший з представників цього виду — сорт Ширлі. Володіє відтінком слонової кістки, кантом бузкового кольору і такими ж яскравими штрихами.

Сорти тюльпанів фото і назви

Queen Of Night не поступається в красі попереднього гібриду. Квітка оксамитовий, темно-бордовий, іноді аж до чорного. Гарний на клумбах, але в букетах виглядає ефектніше.

Сорти тюльпанів фото і назви

Князь Володимир — це жовтий тюльпан, на спинці кожного пелюстка має червону лінію. Штрихи можуть зустрічатися і в інших його частинах.

Сорти тюльпанів фото і назви

лилиецветних

Цей сорт досить високорослий, досягає до 60 см у висоту, має дуже міцними цветоносами і багатою гамою відтінків. Їх використовують у багатьох сферах — як у зрізку, так і в озелененні, але все ж ці квіти вважаються досить рідкісними. Так, від загального асортименту всіх тюльпанів лилиецветних займають лише 3%.

Витонченість форм цього роду можна простежити по представнику — сорту балада. Темно-фіолетовий квітка з контрастує білою облямівкою не втратить форми. Використовується для оформлення клумб, срезок і пізніх вигонок.

Pretty Woman мають насиченою кармінно забарвленням. Незважаючи на свій вид, вони не є примхливими і вирощувати їх досить легко.

Сорти тюльпанів фото і назви

торочкуваті

Призначення рослини, їх відтінок і розмір завжди залежить від того, які різновиди були використані при виведенні того чи іншого торочкуватих представника. Наприклад, ті, які були схрещені з будь-якими пізніми сортами, мають дуже хорошими срезочной властивостями. Ті ж, які вийшли в результаті схрещування з дарвинова сортами, найкраще підходять для вигонки. Виділення в окремий клас торочкуватих тюльпана відбулося лише до 1981 року, але до цих пір вони поповнюються все новими сортами.

гібрид Мустанг має малиново-червоне забарвлення і щільну фактуру у пелюсток. Дуже універсальний і має високу декоративністю.

Кембридж володіє густий і досить великої бахромою. Забарвлення зазвичай молочно-біла, але при вигнала змінюється до сліпучобілому.

густо — дуже яскравий представник. Забарвлення пелюсток насичений червоно-помаранчевий, з яскравою жовтою бахромою. Гарний і універсальний. Прекрасно виглядає в композиціях.

Сорти тюльпанів фото і назви

зеленоколірна

Висота квітки завжди різна і може бути як дуже високою, так і середньої. Бутони зазвичай досягають до 7 см, листя при цьому зберігаються досить невеликі, навіть вузькі. Якщо промацати пелюстка, то зелена спинка завжди буде дещо товщі.

Вирощування даних рослин завжди проводиться для будь-якої однієї мети — або для зрізання, або для оформлення палісадників і клумб.

Спрінг грін має в якості основного забарвлення відтінок слонової кістки, спинка протягом усього часу зберігає насичений зелений колір.

Флороза має на нижній частині пелюстки кремового відтінку, який плавно переходить в не менш ніжний рожевий. Зелена спинка додає екзотичності.

Висота кожного з рослин зазвичай до 70 см, але іноді бувають екземпляри і від 40 см. На даний момент вони нечисленні, хоча і використовуються для зрізання і оформлення клумб.

сорбет — білосніжний сорт з яскравими широкими штрихами. Квіти великі, але, розкриваючись, зберігають форму келиха.

Сорти тюльпанів фото і назви

сорт принцеса Ірен має приємний персиковим відтінком. На спинці його помітний блідо-бордовий штрих, а кант лише злегка зворушений жовтим. Дуже гарний в зрізку.

Сорти тюльпанів фото і назви

попугайні

Висотою стебла зазвичай бувають до 65 см. Зацвітанням відбувається досить пізно і необхідно встигнути встановити під кожен цветонос підпірки. Адже квіти у рослин дуже великі і під його вагою згинаються, а іноді і ламаються. Для зрізання вони використовуються досить рідко, так як досить крихкі.

гласність, як один з найяскравіших представників, володіє незвичайним відтінком — в ньому поєднується яскравий червоний з ліловим, при цьому окантовка зберігається жовта. Діаметр келиха великий, у багатьох випадках придатний для зрізання.

Сорти тюльпанів фото і назви

Блек Перрот має чорний колір, але іноді він змішується з пурпуровим. Зовні на квітці часто помітний сизий наліт. Найбільш ефектний в групових посадках, але придатний і для букетний композицій.

Сорти тюльпанів фото і назви

пізні махрові

Махрові пізні сорти мають сильну Квітконосні ніжкою розміром до 60 см. Від своїх побратимів, ранніх Махрових, вони відрізняються за двома важливими критеріями — розмірами самого бутона і всього квітки в цілому. Саме в цьому і полягає їх невеликий недолік, оскільки навіть товстий стебло не завжди може утримати його, через що під дією вітру і навіть дощу зелена частина обламується. Але якщо врахувати цю особливість при посадці, підібрати для них захищене місце, а після грамотно підв’язати, то вони будуть дуже добре рости.

Гамма забарвлення пелюсток у цих рослин дуже широка, а іноді поєднуються навіть і два кольори разом. Так як розмноженню вони добре піддаються, їх часто вибирають в якості прикраси клумб і парків.

Double Beauty of Apeldoorn став відомий завдяки своєму забарвленню — він яскраво-жовтий, з червоними штрихами, але іноді зустрічаються екземпляри, немов розділені забарвленням навпіл.

Сорти тюльпанів фото і назви

Анжеліка володіє більш ніжною красою, а багато хто порівнює цей тюльпан з квітучої яблуні. Цей гібрид густо-махровий, для зрізання непридатний.

Інші гібриди і види

тюльпани Кауфмана

Іноді зустрічаються представники, які мають на пелюстці цяточки або широкі смуги. Деякі селекціонери вважають, що ця особливість з’явилася після схрещення їх з тюльпаном Грейга.

Early Harvest — рожево-малинові, але мають ніжний персиково-жовтий кант і внутрішню сторону. Листя краплисті.

Сорти тюльпанів фото і назви

Стреза зберігає чашоподібну форму, а пелюстки цього сорту до кінця кілька звужується. Багато в чому нагадує водну лілію, в тому числі і завдяки своєму забарвленню.

Сорти тюльпанів фото і назви

тюльпани Фостера

Унікальність цієї квітки полягає в тому, що рідкісна форма пелюсток тюльпана тут проявляється в повній мірі і носить назву подвійний чаші. Усередині вони утворюють циліндр, дуже щільно змикається, але зовнішні їх частини вже з половини всього квітки відгинаються в сторони. Деякі сорти мають пурпуровими смужками і плямами на листках. На даний момент окультурених рослин цього виду дуже мало, всього близько 1% від усього асортименту.

Flaming Purissima володіє чашоподібної формою квітки і ніжним забарвленням: на кремовому тлі є дуже багато рожевих штрихів.

Сорти тюльпанів фото і назви

сортКандела жовтий, яскравий і чистий, на ньому ніколи немає ніяких штрихів. До кінця періоду цвітіння, як правило, зберігається бокаловидная форма.

Сорти тюльпанів фото і назви

тюльпани Грейга

Сама незмінна риса всіх гібридів сорти полягає в тому, що на листках завжди добре видно темні смуги, розташовані поздовжньо, але іноді їх замінюють плями і невеликі штрихи. Розпускаються вони дещо пізніше гібрида Кауфмана і довго ще не в’януть. Сорти тюльпанів з фото представлені нижче.

Lovely Surprise має загострені пелюстки, які до кінця цвітіння злегка відхиляються в сторони. Забарвлення його зазвичай приємного малинового кольору, але нерідко є і тонкий жовтий кант по краю.

Сорти тюльпанів фото і назви

Чіерфул поширений дуже широко. Коричнево-червоний відтінок спинки і яскравий жовтий колір решти пелюстки робить цей тюльпан прекрасним представником свого роду.

Інші види та гібриди (клас 15)

Пізній тюльпан має дещо іншу форму і, як правило, дуже добре розкривається. Діаметр бутона досить малий, зате у нього досить цікава забарвлення — лимонно-жовта і лише на самих кінчиках кремова.

Сорти тюльпанів фото і назви

А ось туркестанський гібрид вже володіє жовтою серединкою і кремовими пелюстками.

Всі вони добре підходять для кам’яних садів, альпійських гірок, рокаріїв, так як в дикій природі зазвичай пристосовані навіть до мізерним грунтам. Такі види не будуть надто вимогливі до догляду.

Підібрати для себе той чи інший сорт тюльпана можна дуже легко, особливо зараз, коли кожен з представників досить легко знайти в продажу. За допомогою комбінування різних видів вже ранньою весною можна буде створити сад безперервного цвітіння.

  • квіти
  • , тюльпани
  • , сорту

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями:

Цілком можливо, що мені не все вдалося врахувати, можливо щось упущено,

Ви з чимось не погоджувалися або хотіли б мене доповнити, в будь-якому випадку —

мені буде приємно, якщо Ви залишите свій відгук!

Джерело: Сорти тюльпанів: фото і назви

Також ви можете прочитати