Папороть кімнатний догляд в домашніх умовах

16.01.2018

Папороть кімнатний: догляд в домашніх умовах. Папороть нефролепис: вирощування

Одне з найзагадковіших рослин на Землі — це папороть. Існує цей вид вже мільйони років. У ніч на Івана Купала багато охочих знайти квітку цієї рослини відправляються в ліс, але ніхто його поки так і не знайшов. Всім відомий папороть, деякі знають його тільки як лісового жителя, а у деяких цей зелений красень цілком комфортно себе почуває в кімнаті. Папороть кімнатний догляд в домашніх умовахХочете поселити у себе папороть кімнатний? Догляд в домашніх умовах за ним зовсім не складний. Необхідно тільки ознайомиться з деякими правилами, щоб не довести свого зеленого вихованця до загибелі. Кімнатний папороть нефролепис найчастіше зустрічається у любителів квітів. Насиченим зеленим кольором своїх листочків він надає приміщенню затишок.

Папороть кімнатний: догляд в домашніх умовах

Серед всіх папоротей нефролепис є найкращим варіантом для вирощування в кімнатах, так як це самий витривалий представник цього виду. Нефролепіс — дуже красива декоративна рослина з листям насиченого зеленого кольору темних і світлих відтінків. Забарвлення листочків повністю залежить від освітлення і від землі у вазоні.

Як доглядати за папороттю кімнатним? Головне — не залити і не перегодувати рослина. Крім цього, є ще деякі особливості: треба знати, що подобається папороті, а від чого він починає хворіти і засихати. В основному складнощів немає, просто потрібно дотримуватися правила, викладені в цій статті. В результаті отримаєте прекрасне з розкішними зеленими листками рослина.

Кімнатні квіти. Папороті: догляд і атмосфера повітря

Папороті вважаються рослинами невибагливими, але все ж є деякі умови, без яких вони не будуть радувати око своєю зеленою красою. Візьмемо, наприклад, їх лісових побратимів: в природних умовах папороті прекрасно себе почувають без регулярного поливу, без обприскування і без добрив, внесених за нормами і в потрібний час. У той же час їх кімнатні родичі навіть при дотриманні всіх правил, при своєчасному пересаджуванні і обрізанні можуть чахнути прямо на очах. Яка ж причина загибелі рослини?Папороть кімнатний догляд в домашніх умовах

Щоб не висихала папороть кімнатний, догляд в домашніх умовах повинен відповідати всім правилам. Крім цього, квітникар повинен враховувати той факт, що папороть є точним індикатором атмосфери в будинку або квартирі. Якщо повітря в приміщенні пересушене, загазоване або задимлений, зелений красень почне хворіти. Таким чином, у вас у вигляді папороті буде відмінний радник: по його виду ви зможете визначити, що атмосфера в будинку не відповідає нормам і потрібно шукати причину цього. Може бути витік газу — викличте газовиків і переконайтеся, що все гаразд. Може бути нестача на кухні свіжого повітря — встановіть витяжку. Може, повітря занадто пересушене, дуже низька вологість — купіть зволожувач. У підсумку ви забезпечите і собі нормальне існування, і рослинам.

В яке місце поставити?

Щоб нормально ріс і розвивався папороть кімнатний, догляд в домашніх умовах повинен бути правильним. Гарненько подумайте, в якому місці поселити рослина. Нефролепіс може переносити тінь, але світло йому теж необхідний, правда не прямий, а злегка розсіяний і не в великих кількостях. Тому ставити його краще в кут навпроти вікна. При цьому йому потрібно забезпечити доступ свіжого повітря.Папороть кімнатний догляд в домашніх умовах

Потрібно враховувати ще одну особливість росту рослини. Нефролепіс виростає досить великим, його гарні листи ростуть і в сторони, і вгору. Виходячи з цього, місця на підвіконні йому точно не вистачить. Листочки будуть упиратися в скло вікна і деформуватися, форма рослини буде негарною.

Грунт для папоротей

Щоб дізнатися, яка необхідна грунт для кімнатного папороті, досить згадати, який грунт в лісі. Земля там дуже пухка, з перепрілими листям або хвоєю, з залишками торфу. Ось така основа і потрібна для нефролеписа, тоді він буде відчувати себе комфортно, як удома.

Наповнюючи квітковий горщик, пам’ятайте, що земельна суміш для папороті повинна бути з підвищеною кислотністю, з добавкою лісової листової землі. Ще додайте туди пісок і перегній, прослідкуйте, щоб грунт вільно пропускала воду, була пухкої. Якщо в вазоні буде застоюватися вода, то коріння папороті тут же почнуть загнивати, рослина захворіє. Ознаки цього — коричневі плями на листі. Часом буває дуже важко зрозуміти, в чому причина того, що чахне папороть кімнатний. Сохнут листя і покриваються бурими плямами і тоді, коли відбувається пересихання грунту. Просто потрібно все робити по нормам, поливати рослину вчасно, але не перестаратися в цьому.

Як пересаджувати?

Папороть кімнатний догляд в домашніх умовах

Пересадка папороті кімнатного повинна проводитися щороку. Як вже говорилося раніше, нефролепис — рослина велика, тому після закінчення року йому стає тісно в своєму горщику.

Як пересадити папороть кімнатний, щоб не травмувати коріння? Відповідь проста: перевалить його в новий вазон, таким чином коріння не ушкодяться. Пересадку здійснювати рекомендується ранньою весною, в той час, коли тільки починається вегетаційний період. Якщо не прислухатися до цієї поради і пересадити рослину осінньою порою, то воно довго і погано буде приживатися, може навіть загинути.

Новий квітковий вазон повинен бути сантиметра на три більше в діаметрі, ніж той, що використовувався раніше. Не забувайте, що рослина додає у зрості, і йому потрібно житло побільше. Потім дуже обережно, щоб не струшувати землю з коренів, перевалить рослина в приготований горщик, після цього можна додавати підготовлену заздалегідь за всіма правилами земляну суміш. Як бачите, немає ніяких в цій справі складнощів, просто потрібно акуратно все робити і не поспішати.

розмноження

Розмножуються папороті діленням куща. Можна, звичайно, спробувати виростити нефролепис з насіння (суперечка), але це практично нездійсненно. Набагато простіше і результативніше розділити кущ, робити це рекомендується під час весняної пересадки, щоб зайвий раз не турбувати рослину.Папороть кімнатний догляд в домашніх умовах

Сам процес ділення досить простий. Витягнувши кущ з квіткового горщика, розгляньте підставу. Ви побачите там невеликі прикореневі дітки-розетки. Ось їх і потрібно обережно відокремити від батьківського куща разом з частиною кореневища. маленьким "дитинчатам" папороті після відділення від куща необхідно створити тепличні умови, щоб вони змогли стійко перенести розрив.

правильний полив

Папороть кімнатний догляд в домашніх умовах

Ще раз хочеться нагадати, чого можна очікувати, якщо неправильно поливати папороть кімнатний: сохнуть листя, рослина покривається бурими плямами і врешті-решт гине.

Головний принцип поливу папоротей — помірність! Грунт в квітковому горщику не повинна пересихати, стежте, щоб вона була завжди використовуйте вологу, при цьому не допускайте заболоченности. Поливати рослину рекомендується 3 рази на тиждень, але це зовсім не критерій, терміни поливу залежать від температури повітря і від місця, в якому стоїть квітка. Нефролепіс поливайте тільки відстояною, бажано дощовою водою, вона повинна бути м’якою.

обов’язкове обприскування

З’ясувавши, що папороть може загинути без надходження свіжого повітря, потрібно вживати заходів, щоб не допустити такого сумного фіналу. Для цього необхідно регулярно обприскувати кущі кімнатних папоротей. Проводити таку процедуру потрібно часто, з оглядкою на те, яка атмосфера панує в приміщенні. Якщо повітря занадто сухий, то обприскувати нефролепис необхідно кожен день, якщо ж атмосфера нормальна, то робити це рекомендується два-три рази протягом семи днів.

Добрива для зеленого красеня

Якщо при посадці папороті грунт приготували за всіма правилами з усіма необхідними добавками, то часто підгодовувати рослина не потрібно. Досить буде двічі на місяць здійснювати підгодівлю, щоб воно і далі радувало насиченим і яскравим зеленим кольором свого листя.Папороть кімнатний догляд в домашніх умовах

З цією метою використовують розчин мінеральних добрив слабкої консистенції. Крім цього, підійдуть органічні добрива, наприклад настій коров’яку. Тільки, використовуючи органіку, можна перестаратися і перегодувати папороть, цього допускати не можна. Найпростіше придбати готові мінеральні калійні добрива, які продаються в кожному квітковому магазині. На упаковці є інструкція. Відповідно до неї удобрюйте папороть у весняний і літній час. У підсумку, завдяки старанням турботливого квітникаря, нефролепис порадує красою зелених розлогих листя!

Джерело: Папороть кімнатний: догляд в домашніх умовах

Також ви можете прочитати