Кімнатні квіти поштою

17.01.2018

Кімнатні квіти поштою. Спробувати чи не варто?

Будь-які кімнатні рослини, від простих бальзамінів і пеларгоний до екзотичних орхідей зараз доступні. Виростити заморське диво на підвіконні під силу кожному. Що для цього потрібно?

Вирушаємо до найближчого авторизованого квітковий магазин, вибираємо вподобане рослина, цікавимося умовами його вирощування і радіємо покупці! Все правильно? Так, але тільки для жителів великих міст. У невеликих селищах теж є магазини квітів, але який там вибір? А якщо найближчий садовий центр від вас на відстані сотень кілометрів, то ви можете тільки помріяти про фаленопсис і заміокулькас. Вирощують бабусину герань! Правильно? Ні не правильно!

Можна замовити через інтернет насіння і отримати їх поштою. Зараз не тільки садові квіти вирощують з насіння, а й кімнатні. Для багатьох любителів квітникарства це єдиний спосіб отримати рідкісне екзотична рослина. Мінус — доведеться повозитися і довго чекати повного розвитку вашого домашнього квітки.

Кімнатні квіти поштою

Чи легко виростити кімнатну квітку з насіння?

Деякі легко, деякі дуже важко. Але для справжнього ентузіаста чим складніше завдання, тим вона цікавіше. У чому ж труднощі?

  • Кожна рослина має свій період розвитку від посіву до досягнення дорослого стану. Швидко розвиваються бальзаміни, пеларгонії, гібіскуси, колеус, кімнатний паслін, шеффлера, аспарагуси, абутілон, адениума. Повільно розвиваються цикламени, багато пальми, ноліна, броваллія.
  • Сходи багатьох рослин дуже примхливі і вимагають ретельного догляду. Поки з маленького насіння розвивається крихітний паросток і повільно підростає, він дуже вразливий, вимагає особливо ретельного догляду.
  • Потрібно знати для кожної рослини особливості пророщування насіння. Для більшості тропічних рослин необхідно забезпечити високу вологість, освітлення 10 годин на добу, стабільну температуру повітря і грунту (25-27 градусів). Глибина посіву і склад грунту теж відрізняються.
  • Насіння деяких рослин швидко втрачають схожість. Муррайя, гіппеаструми, гібіскуси, адениума, гарденії відносять до таких рослин. Дуже велика ймовірність, що куплені насіння вже застаріли і не проросте.

Чи є альтернатива?

Що робити, якщо немає ні терпіння, ні вміння? Вирощувати все ту ж невибагливу бабусину герань? Поставити на підвіконня пластикові квіти? Та ні, звичайно. Є альтернатива — цибулинні і бульбоцибульні рослини. Їх теж можна замовити і отримати поштою. І це не тільки тюльпани і нарциси. Існує багато видів кімнатних рослин, які можна виростити з цибулини або бульби. Переваги таких рослин очевидні:

  • Проростають цибулини і бульби набагато швидше, ніж насіння. Більшість рослин зацвітає незабаром після появи листя.
  • Такі рослини менш примхливі, цибулини їх багаті вологою і поживними речовинами, вони легко витримують деякі похибки в догляді.
  • Цибулинні і бульбоцибульні зазвичай дають дітки і легко розмножуються.
  • Багато рослин мають період спокою, що дозволяє регулювати їх зростання і цвітіння в різні пори року.

Любителі квітів пересилають поштою і черешки рослин. Але відсоток успішного вкорінення їх невисокий, як немає і гарантії якості посадкового матеріалу з приватних колекцій. Крім того, не треба забувати про особливості холодного клімату.

Що можна виростити з цибулин і бульб?

Кімнатні квіти поштою

Безліч рослин з сімейства Амарилісові: гіппеаструм, кливия, еухаріс, зефирантес, неріне. Їх можна отримати і з насіння, це дешевше, але доведеться довго чекати цвітіння — цибулина повинна сформуватися і досягти необхідного розміру.

Гіацинти і фрезії радують своїм цвітіння навесні, Зантедескі — влітку, каладіуму дивують строкатістю листя. Не так давно з’явилися кімнатні сорти лілій, вони невисокі, красивих забарвлень. Ще можна отримати поштою різоми (потовщена частина кореневища) красиво квітучих ахіменес і деяких інших рослин.

Особливо популярні в останні десятиліття бульбові бегонії. Вони чемпіони по декоративності і різноманітності сортів, здатні цвісти з весни до глибокої зими. Замовити їх можна на сайті http://semena.in.ua/semena_tsvetov_1c_20—lukovichnye_1c_21/ru або пошукати по каталогам інших магазинів.

Кімнатні квіти поштою

У чому краса цих рослин? У некапризним і рясному цвітінні, в першу чергу. Бегонії давно відомі любителям кімнатних рослин, і декоративно-листяні, і квітучі види. Але бульбові перевершують більшість видів і по декоративності самого куща, і по красі цвітіння. Серед них є і ампельні, вони утворюють красиві каскади поникающих пагонів, посипаних квітками. Самі квіти дивують розмаїттям. Одні схожі на троянди або гвоздики, інші — на яскравих метеликів. А про широкий спектр відтінків і говорити не доводиться.

Експериментуйте і шукайте можливості виростити незвичайні і красиві кімнатні рослини!

Джерело: Кімнатні квіти поштою

Також ви можете прочитати