Як зберегти цибулини тюльпанів до весни в домашніх умовах

25.01.2018

Де і як можна зберегти цибулини тюльпанів до весни

Тюльпани зазвичай висаджують в грунт пізньої осені, але буває, що з якихось причин це зробити не вдалося. В цьому випадку необхідно вирішувати, де і як зберегти цибулини тюльпанів до весни, щоб не залишити сад без цих красивих квітів. Зберегти посадковий матеріал, причому так, щоб цибулини викинули квіткові стрілки — справа не проста, має ряд тонкощів. Але при дотриманні цих особливостей — не дуже клопітка.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни в домашніх умовах

Особливості вирощування тюльпанів

Щоб милуватися розкішними квітами тюльпанів щорічно, після цвітіння цибулини необхідно щороку (або хоча б через рік) викопувати, сортувати і протравливать. Інакше вони з часом уражаються різними хворобами, в грядках заводяться шкідники і рослини слабшають і можуть загинути. Крім того, заміщають цибулинки мають властивість з кожним роком зариватися все глибше в землю і, через кілька років, витягти їх стає проблематично. Помічено, що якщо вирощувати тюльпани в одній грядці протягом ряду років не викопуючи, то їх сортові властивості з часом втрачаються.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни в домашніх умовах

Тому, щоб зберегти ці прекрасні квіти в саду, в кінці червня-початку липня (коли починає в’янути листя) дозрілі цибулини слід викопати, впорядкувати за розмірами і укласти на зберігання до осені. Висаджують їх зазвичай пізно восени перед настанням стійких холодів. Приблизно три або чотири місяці посадковий матеріал необхідно правильно зберігати в домашніх умовах.

Тюльпани взимку чудово почуваюся на грядках. На випадок, якщо снігу випаде мало, краще прикрити посадки бадиллям, гілками або соломою.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни в домашніх умовах

Як правильно зберігати посадковий матеріал тюльпанів

Трапляється, що пізньої осені не виходить висадити квіти в грунт — немає можливості проїхати в сад через сильні дощі, сніг несподівано випав або вдарили морози. В цьому випадку необхідно вирішувати, де і як зберігати цибулини тюльпанів взимку. Головне завдання — створити такі умови, щоб навесні на більшій частині рослин розквітли повноцінні квіти.

Де зберігати цибулини тюльпанів

Цибулини тюльпанів, які передбачається висаджувати на постійне місце восени, зберігають при кімнатній температурі (оптимально + 23 &# 8212; +25 градусів). Їх насипають в підготовлену тару (підійдуть звичайні картонні коробки) шаром 3-5 см, і зберігають в будь-якому притінку.

Якщо посадковий матеріал залишається на зберігання до весни, то починаючи з серпня необхідно поступово знижувати температуру до + 15 ° С, яка є оптимальною.

Деякі садівники пропонують поміщати цибулини тюльпанів на нижні полиці холодильника. Зберегти їх в цілості дійсно вийде, але після висадки в грунт розквітнуть лише деякі сорти, основна маса обмежиться тільки зеленим листям.

Якщо в будинку є сухий підвал, то це практично ідеальне місце для зберігання посадкового матеріалу. Восени температура буде сама поступово знижуватися. Взимку там прохолодно, але температура зазвичай не падає нижче +10 градусів.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни в домашніх умовах

Можна зберігати в прохолодній коморі або на утепленому балконі.

Деякі садівники успішно використовують для цих цілей льоху і підвали.

Як правильно підготувати посадковий матеріал для зберігання

Щоб зберегти цибулини до весни, їх необхідно правильно підготувати і укласти на зиму.

  • Після того, як цибулини були викопані, їх треба розсортувати по сортам і розміром (розбору) і розкласти в окрему тару. Особливу увагу слід приділити великим цибулин (1 і 2 розбору), саме від них слід очікувати повноцінних квітів навесні.
  • Посадковий матеріал слід очистити від землі. Якщо цибулини не призначені на вигонку, то їх корисно помити і продезінфікувати, для чого витримати протягом 30-40 хвилин в рожевому розчині марганцівки. Це помітно покращує збереження тюльпанів. При виявленні пошкоджених і хворих цибулин, їх треба відразу ж викинути.
  • Очищені, промиті і продезінфіковані цибулини слід розсипати на просушку в затіненому місці. Сушка в провітрюваному приміщенні краще, в порівнянні з вулицею, так як це вбереже від непередбачених атмосферних опадів. Крім того, тюльпани «не люблять» протягів.
  • Через тиждень добре просушений посадковий матеріал необхідно ще раз перебрати, видалити залишки стебел, що криють лусочки і зародкові дрібні цибулинки. При виявленні нестандартних, пошкоджених і хворих цибулин, їх слід вибраковувати.
  • Залишити тюльпани на досушування ще на кілька днів.

На цьому підготовка закінчується, можна розміщувати цибулини на зберігання до весни.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни в домашніх умовах

Способи зберігання цибулин тюльпанів

Якщо посадкового матеріалу велику кількість, то на зимове зберігання зазвичай залишають тільки досить великі цибулини. Найбільші, розміром більше 3-4 см будуть повноцінно цвісти, менші — дадуть дрібні квіти або зацвітуть через рік. Дітки, діаметр яких менше 1 см, зазвичай утилізують. Це робиться не тільки тому, що їх складно зберегти до весни. Такі дрібні цибулинки зможуть цвісти тільки після дорощування протягом двох-трьох сезонів.

Підготовлені на зберігання цибулини слід розсипати в один-два шари в підготовлену тару. Це можуть бути шухлядки або кошики. Бажано, щоб тара мала сітчасте дно або стінки для забезпечення вентиляції. Деякі квітникарі зберігають посадковий матеріал, підвішуючи його невеликими партіями в тканинних мішечках або старих капронових колготках.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни в домашніх умовах

Картонні коробки для даних цілей використовувати не бажано, так як, по-перше, в них складно забезпечити необхідну циркуляцію повітря, а по-друге — вони досить швидко відволожаться і стануть джерелом грибків і бактерій.

  • Ідеальним місцем зберігання є спеціальні вентильовані термокамери, де температура підтримується автоматично протягом усього періоду зберігання. Але такі пристрої досить дорогі для домашнього використання.
  • Можна зберегти більшу частину посадкового матеріалу в звичайній квартирі. Потрібно підібрати сухе, прохолодне, затінене місце подалі від опалювальних приладів і протягів.
  • Для додаткового захисту можна пересипати цибулини сухими тирсою або загортати кожну з них в газетний папір. Так значно знижується можливість зараження посадкового матеріалу від загнили або хворих екземплярів.
  • Якщо є сухий льох або підвал, можна зберігати тюльпани там. Для цього в ящики треба засипати знешкоджену легку землю (підійде лісовий грунт або торф, змішаний з вермикулітом), в яку йдуть висадити підготовлені цибулини. Взимку вони укореняться, але в зростання не підуть через низьку температури. Укладаючи посадковий матеріал на зберігання, необхідно захистити його від гризунів. Миші і щурі дуже люблять поласувати цибулинами.

Під час зберігання посадковий матеріал треба періодично оглядати і безжально видаляти зіпсовані екземпляри. Це дозволяє в рази зменшити втрати цибулин.

Необхідність збереження посадкового матеріалу тюльпанів може виникнути практично у будь-якого любителя квітів. Приклавши трохи зусиль і дотримуючись нескладні правила, цілком можливо зберегти цибулини до весни в домашніх умовах. Старання окупляться багатим урожаєм красивих квітів.

Дівчата, ми постійно думаємо про побутові проблеми і забуваємо про себе. Так у нас чисто в будинку, прибрані і випрані речі, завжди є що поїсти. Але у мене з’явилося відчуття що у чоловіка з’явилася коханка, напевно, це через мого зайвої ваги. Ось дивлюся я на Олю Картункову з КВН, яка вона молодець, схудла за пару місяців на 30 кг, і я пішла її дієті, вже є перші результати — 10 кг. І відразу чоловік став приділяти мені більше уваги в ліжку. Кому цікаво як схудла Картункова можна прочитати тут. Я лише кажу, що спосіб робочий перевірила на собі.

і їх позначення

Питання та пропозиції: info@mschistota.ru

Увага! Копіювання матеріалів сайту можливе тільки з дозволу адміністрації та з активним посиланням на першоджерело.

Джерело: Як зберегти цибулини тюльпанів до весни в домашніх умовах

Також ви можете прочитати