Як відкрити квітковий магазин з нуля в москві покрокова інструкція перший бізнес

31.01.2018

Як відкрити квітковий магазин з нуля?

Як відкрити квітковий магазин з нуля?

Якщо ви небайдужі до флористики і весь вільний час присвячуєте догляду за домашніми і садовими рослинами, керівництво про те, як відкрити квітковий магазин з нуля, буде вам корисним.

У цій ніші є, як мінімум, три переваги, які роблять її привабливою для інвесторів.

 1. Легкий старт. Щоб стати господарем невеликого павільйончика у метро, ​​вистачить суми в 200-300 тис. Рублів.
 2. Солідна торгова націнка. Букети — це не зброя і ліки, але показники націнки тут стабільно високі: від 100 до 300%.
 3. Легкий вихід. Набридло бути продавцем квітів? Щоб поміняти сферу діяльності, досить виставити об’єкт на продаж. І ніяких бюрократичних зволікань!

Як відкрити квітковий магазин з нуля в москві покрокова інструкція перший бізнесТри переваги квіткового бізнесу: легкий старт, висока торговельна націнка, легкий вихід.

Справедливо помічено, що ті, хто присвятив життя торгівлі трояндами, хризантемами і айстрами, йдуть зі справи тільки у форс-мажорних обставинах. Сподіваємося, що наша покрокова інструкція допоможе вам ніколи не увійти в їх число.

Торговий павільйон, магазин квітів, престижний бутик — що вибрати?

Всі точки, де сьогодні продають букети та кімнатні рослини, класифікують за місцем розташування, обсягом пропозиції і цінового сегменту. При цьому в самому низу виявляються кіоски, а вгорі — мережі квіткових магазинів VIP-класу.

Павільйони і ларьки біля станцій метро

Це маленькі торговельні лавочки і точки на ринках площею до 10 кв. м., де продають, в основному, «зрізання». При вдалому розташуванні місце приносить стабільний прибуток. Допоміжне джерело доходу — продаж сувенірів та святкової упаковки.

Магазини з продажу квітів

На перших поверхах ТРЦ ви можете побачити магазини з продажу зрізаних квітів і декоративних рослин в горщиках, сувенірів, упаковки, грунту. Допоміжна продукція знижує витрати торгової точки. Проект спливає на поверхню довго і вимагає вкладень до 1 мільйона. Зате відділ квітів в супермаркеті по-справжньому стабільний і менше залежить від сезонних коливань.

бутіки квітів

Бутіки квітів — це престижні магазини верхнього цінового сегмента. Краще місце розташування для них — елітні житлові комплекси, салони меблів, взуття і дизайнерського одягу. Щоб досягти успіху, доведеться вкласти в проект до мільйона рублів. І підтягнути до віп-рівня всі аспекти:

 • сервіс, здатний задовольнити вимогливих клієнтів;
 • інтер’єр і планування салону;
 • багатий асортимент на сучасних яскраво освітлених вітринах.

Основні клієнти — керівники організацій, одне замовлення яких за вартістю дорівнює тижневої прибутку в роздрібній торгівлі. Перспективи зростання — мережі салонів класу «Люкс» в нових районах.

Інтернет-магазин квітів

Інтернет-магазин квітів — гарна підмога для торгової точки в офлайні і відмінний варіант самостійного підприємства. Витрати на запуск проекту в Мережі невеликі, а зручностей в рази більше. Ви зможете розширити асортимент без збільшення площі торгового павільйону за рахунок сувенірів, вітальних листівок і м’яких іграшок.

Відмінний спосіб вкладення інвестицій — купівля готового квіткового інтернет-магазину. У робочий проект потрібно додати трохи коштів на рекламу і просування, найняти кур’єра і адміністратора. І ось — у вас свій онлайн-бізнес з продажу квіткових букетів.

Як організувати бізнес з доставки квітів?

Наступне питання, пов’язаний з форматом онлайн-замовлень, стосується того, як правильно організувати доставку квітів. Ви можете взяти на роботу кур’єра або укласти договір з кур’єрською службою. «Зрізання» і декоративні рослини в горщиках доставляють замовнику за вказаною адресою. Оплату отримують готівкою або переказом на розрахунковий рахунок / банківську карту.

Оформлення документів і реєстрація

Діяльність продавців квітів не підлягає ліцензуванню і не обкладається податками понад ті, які зазвичай відраховують підприємці. Так що перша ваша задача — зареєструватися як ІП і вибрати «спрощенку» або «вмененку» в якості форми оподаткування.

ТОВ як реєстраційно-правова форма актуальна тільки в тому випадку, якщо вже через півроку ви бачите себе власником спеціалізованого бутика з солідним річним оборотом. Середній термін реєстрації — 2-3 тижні (залежить від живої черги).

У перелік документів, які вам доведеться представити в реєстраційний орган, входять:

 • статуту товариства, підписаний засновниками;
 • довідка з банківської організації про наявність статутного фонду;
 • квитанція про оплату держмита;
 • копія заяви в ИФНС;
 • дозвіл на торгівлю;
 • висновок від САНПиН;
 • прайс на товари і послуги;
 • договір на оренду приміщення.

Після того, як всі папери зібрані, купите касовий апарат і укладіть договір на його обслуговування.

Де відкрити квітковий магазин?

Красиві букети і навіть недорогі квіти в горщиках купують, піддавшись раптовому імпульсу. У 80% ситуацій саме правильне розташування призводить до вас покупців вперше. Так що зони з великою прохідністю (транспортні розв’язки, торговельні центри, станції метро та зупинки маршрутних транспортних засобів) — як раз ті місця в Москві, де відкривати квіткові крамниці не тільки можна, а й треба. Парковка поруч з торговою точкою — обов’язкова умова. Якщо стоянка у магазинчика заборонена, ви позбудетеся основної маси клієнтів і заробітку.

Вибираємо і переобладнали відповідне приміщення

Принципи вибору приміщення наступні. Відкриваєте компактний спеціалізований ларьок? 5-8 кв. метрів площі вистачить позаочі. Магазин з великим асортиментом? Зупиніть вибір на 40-50 «квадратах».

Початок квіткового бізнесу цікаво ще й тим, що ви встановлюєте концепцію закладу. В першу чергу це стосується оформлення салону. Теплі або холодні нейтральні тони підкреслять красу листів і бутонів і не увійдуть з ними в дисонанс. Добре працюють на зорове збільшення площі дзеркала в людський зріст і точкові світильники над вітринами. Передбачте розподіл залу на зони: для «зрізання», квітів у горщиках і допоміжних товарів.

Устаткування і меблі для квіткового салону

На обладнанні та меблів можна заощадити, якщо купувати їх у оптових постачальників. У список того, що потрібно, щоб відкрити квітковий салон, входять:

 • вазони та стійки під букети;
 • стелажі для рослин горщиків;
 • установки для холодильної камери;
 • вітрини та столи для оформлення композицій;
 • інструмент для обрізки стебел;
 • контейнери і відра для живих квітів.

Як відкрити квітковий магазин з нуля в москві покрокова інструкція перший бізнесНа обладнанні та меблів можна заощадити, якщо купувати їх у оптових постачальників.

Для упаковки підійдуть недорогі целофан, фетр, рогожа, сизаль, клейовий пістолет і дріт. Сума витрат на «витратні матеріали» — 5 тис. Рублів.

З чого не варто починати бізнес, так це з покупки дорогих холодильних установок — квітковий салон в перші місяці спокійно виживе зі спліт-системою з функцією обігріву (на зимовий період).

Персонал для магазину квітів: флористи і продавці

Перед тим, як відкрити салон квітів, потрібно обзавестися помічниками. Це два продавці (які працюють позмінно), флорист і адміністратор (функції останнього ви можете на перших порах виконувати самі). При відборі кадрів пам’ятайте про двох правилах.

 1. Чи не ринковий формат. Не беріть в штат квіткарок, які раніше торгували на вулиці. Смак у таких робітниць псується і замість букетів можуть запропонувати клієнтам «віники».
 2. Вірте очам своїм. Грамоти, сертифікати та дипломи флористів — це добре. Але вони не замінять досвіду складання букетів, елементарного смаку і знання прийомів реанімації зів’ялих бутонів.

Асортимент продукції: троянди, мімози, лілії, мак …

З чого слід почати продажі, так це з вибору квітів, які ви запропонуєте покупцям. Основних напрямів два — букети та горшкові рослини. Є й другорядні. Але про все по порядку.

Зрізані квіти і букети

Ходовий товар, так само доречний в наметі і віп-салоні, — тюльпани, хризантеми, гвоздики, лілії, орхідеї і мімози. Розташовуйте на вітрині букети, які надійшли на продаж першими. Так ви позбавитеся від продукції, яка швидше вийде з кондиції. Не забудьте про троянди, які залучають витонченістю і красою. Вони користуються попитом влітку і взимку, а в несезон і свята коштують в 2-3 рази більше, ніж зазвичай.

Рослини в горщиках

Справжні цінителі люблять спостерігати, як квіти піднімаються над землею, випускають суцвіття і розкривають бутони. Не нехтуйте постійними покупцями. Притулок на полицях крихітні фіалки і пустельні кактуси, орхідеї і декабристи. І обов’язково стежте, щоб флорист правильно доглядав за міні-оранжереєю. Інакше рослини загинуть.

Культурні сорти рослин

«Не той профіль!» — скаже обиватель. І промахнеться. Ви ж організовуєте квітковий бізнес, а тут насінню декоративних і культурних рослин — саме місце. Домробітниці і садівники з задоволенням прийдуть за рідкісними сортами квітів в перший раз і покличуть знайомих. А це не тільки продажі, але і реклама, притому безкоштовна.

Про супутніх товарах

Відкриваючи магазин квітів, подумайте, як розширити асортимент додатковими товарами. Грунт, добрива, горщики і вазони не надто популярні, але збільшують середній чек і дають додаткове джерело доходу в несезон.

Вибір постачальників і особливості закупівлі продукції

Організувати налагоджений зв’язок з постачальниками нескладно. Почитайте відгуки про гравців ринку на профільних форумах і укладіть договір поставки. Оптом продавці везуть імпортний товар. Схема роботи наступна. Ви за два тижні погоджуєте обсяг, склад партії і оплачуєте продукцію. У передсвяткові дні терміни замовлень зсуваються на кілька місяців вперед. Наприклад, щоб отримати партію «зрізання» 8 березня, доведеться підписати договір поставки в грудні.

Щоб убезпечити себе від форс-мажорів, співпрацюйте з двома-трьома постачальниками. На вітчизняному ринку представлені товари з Росії, Голландії та Еквадору. Так що при збої в постачаннях ви все одно отримаєте замовлення.

Чи не купуйте відразу занадто багато квітів. Якщо продажу не підуть, ви викинете некондицию і потерпіть збитки. Відстежуйте попит на різні види букетів і намагайтеся, щоб основний обсяг замовлення складався з найбільш популярних позицій.

Реклама і маркетинг

Рекламну кампанію запускайте, коли будете реєструвати свій квітковий бізнес. Так ви підготуєте попит до появи підприємства. Основні інструменти залучення ЦА: флаєри, оголошення в соціальних медіа і на дошках безкоштовних оголошень, публікації в друкованих та інтернет-ЗМІ, вивіски і білборди.

Чи не виставляйте в кіоску продукцію, що втратила товарний вигляд. Так ви віджахнете покупців. Краще визнати помилку про непродуманих закупівлі, щоб не повторити її в майбутньому.

На дорогі букети, попит на які невеликий, встановлюйте цінники зі знижками. Якщо попередньо штучно завищити вартість, а потім знизити, поступка в 15-20% здасться покупцям вигідною. Саме так працюють досвідчені маркетологи. А чи варто відкривати точку продажів, якщо ви не плануєте використовувати тактики, які реально працюють?

Вдалий сезон для відкриття

Найкраще відкривати торговельну точку до 8 Березня, 1 вересня і іншим корисним календарних дат. Така тактика принесе за передсвяткові дні прибуток, яка складе до 20% річного обороту.

Пам’ятайте, що квітковий бізнес має сезонний характер. Спад попиту припадає на літо (з травня по вересень) і зиму (з січня по лютий). Влітку ятках і кіоскам з квітами покупці віддають перевагу свіжим букети з дач. Крім того, це сезон відпусток, коли людям не до покупки троянд і тюльпанів.

Взимку букети купують тільки до ювілейних дат і інших свят. Розпал сезону — кінець літа і осінь. Це час урочистих одружень з букетами нареченої, весільними арками і вінками. Так що послуги квіткового магазину будуть до речі.

Щоб не простоювати в несезон, виберіть другий напрямок діяльності: наприклад, озеленення офісів і торгових центрів живими і штучними рослинами.

Скільки коштує відкрити квітковий магазин?

Отже, ми впритул підійшли до питання, скільки грошей має вкласти в проект, щоб він став робочим. Для початку врахуйте одноразові витрати на обладнання і меблі:

 • стелажі — 30 тис. р .;
 • офісні стільці (3 шт.) — 10 тис. р .;
 • офісні столи (2 шт.) — 10 тис. р .;
 • вазони, підставки під квіти, витратні матеріали — 25 тис. р.

Разом разові витрати: 75 тис. Р.

Розрахуємо постійні витрати на квартал з урахуванням випадання на цей часовий відрізок чарівного для флористів 8 Березня. Розрахунки на 3 місяці такі. Оренда намети / приміщення для магазину обійдеться в 108 тис. Р. Разом постійні витрати, плюс орендна плата — 183 тис. Р. Здавалося б, витрати невеликі. Але до них додаються витрати на придбання товару і фонд заробітної плати. Якщо взяти торговельну націнку в 90%, виручка на день складе 13 тис. Р., За місяць — 390 тис. Р.

Подивимося, скільки коштує відкрити квітковий магазин з урахуванням постійних витрат:

 • закупівля продукції — 200 тис. р .;
 • оплата праці з відрахуваннями в податкову і ПФР — 60 тис. р .;
 • оренда приміщення — 35 тис. р .;
 • витратні матеріали та поточні витрати — 6 тис. р .;
 • податкові відрахування — 10 тис. р.

Разом всього витрат: 329 тис. Р.

Бізнес план

Розрахувати, чи вигідно відкривати квітковий магазин, ви зможете, склавши бізнес-план. В обчисленнях врахуйте масштаб ринку і діяльності, витрати пропорційно площі, канали поставок і збуту. Розробити фінансовий документ ви можете самі, спираючись на приклади з Мережі, або за допомогою спеціалізованої компанії.

Чистий прибуток закладу невеликого формату в залежності від вихідних параметрів складе від 325 до 2,925 тис. Рублів. Якщо салон відноситься до віп-класу, сміливо подвоюйте суму.

Разом, рентабельність проекту в весняно-осінній період складе 16%. Влітку цифри будуть іншими. Найбільш вигідний спосіб виходу на період беззбитковості: запуск мережі з 3-4 салонів.

Допомога «Першого бізнесу» у відкритті флористичного салону

Ми допомогли відкрити власну фірму десяткам флористів в Москві. Ми знаємо, як запустити проект і вивести його на період беззбитковості. Для цього ми:

 • проведемо дослідження ринку;
 • розробимо бізнес-план;
 • організуємо інтернет-магазин;
 • наберемо з відкритого ринку флористів і продавців;
 • запустимо рекламну кампанію в онлайні і офлайні.

Не знаєте, з чого почати діяльність на ниві підприємництва? «Перший Бізнес» допоможе вирішити це питання з мінімальними вкладеннями. Ваше завдання — підписати договір. Решту ми візьмемо на себе.

Як відкрити магазин квітів: відео

Інші матеріали розділу:

Залишилися питання?

Ми соблюдем закон № 152-ФЗ «Про персональних даних» від 27.07.2006г. Заповнюючи будь-які форми на сайті, ви погоджуєтеся Політики конфіденційності

© 2013-2018, Перший Бізнес — бізнес з нуля

Джерело: Як відкрити квітковий магазин з нуля в Москві: покрокова інструкція — Перший Бізнес

Також ви можете прочитати