Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

01.02.2018

Кімнатний отруйний квітка: список, назви і особливості догляду

Велика кількість кімнатних рослин в будинку або квартирі завжди вважалося корисним. Кожна господиня, яка бажає створити в квартирі затишок, робить це за допомогою зелених «друзів».

Купуючи кімнатна квітка, не кожен замислюється, а так він насправді корисний? І вже тим більше, мало хто підозрює, що так званий зелений «друг» може завдати істотної шкоди здоров’ю домашнього вихованця і людини. Саме тому важливо знати ворога в обличчя і бажано не приносити його в будинок. Пропонуємо вашій увазі невеликий список, в якому представлені найбільш отруйні кімнатні квіти.

Адениум — отруйна троянда пустелі

Адениум — екзотична рослина сімейства кутрових. Ця квітка отримав своє поширення відносно недавно. Він привернув увагу квітникарів своєю оригінальною формою, що чимось нагадує рослину бонсай.

Ця квітка має задерев’янілих стовбур, на верхівці якого ростуть красиві яскраво-червоні квіти. Незважаючи на таку красу, адениума — один з найбільш токсичних. Цей отруйний квітка містить молочний сік, який здатний викликати сильні опіки шкіри і слизових.

Африканські племена використовують адениума як отрута і наносять його сік на наконечники своїх стріл. Також отруйні всі частини рослини. Тому небажано вирощувати його в квартирах, де живуть маленькі діти і домашні тварини. Навіть якщо ви дотримуєтеся всі заходи безпеки, діти поки цього робити не можуть.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Олеандр — рослина із загадковою легендою

Олеандр — ще одна рослина сімейства кутрових. Цей отруйний квітка — вічнозелений чагарник з темно-зеленим забарвленням, що має яскраві квітки. За однією з численних легенд можна зробити висновок про всю сутність цього привабливого рослини.

Одного разу стародавні воїни вирішили зупинитися на нічліг в чужих краях. Щоб розпалити багаття, вони використовували сухі гладкі прути, які лежали неподалік. Це були прути олеандра. На жаль, на наступний ранок ніхто з воїнів так і не прокинувся.

Олеандр настільки небезпечний, що тільки один його листочок, який потрапив в їжу, може привести до смерті людини. Спочатку з розладом шлунка, потім слід пронос з кров’ю, падіння артеріального тиску, зниження серцевого ритму, після чого — зупинка дихання і смерть. Тому кілька разів подумайте, перш ніж приносити олеандр в свій будинок.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Антуріум — квітка фламінго

Антуріум — істинний красень. Поселити таку квітку до себе бажає кожен квітникар. Ця рослина з красивими зеленими листками і яскравими незвичайними квітками.

Чи варто утримувати антуріум в своїй квартирі? Питання спірне. Адже ця рослина здатна очищати брудне повітря в приміщенні, не виділяючи шкідливих сполук. Але при цьому потрібно бути обережним у поводженні з цією квіткою, і ставити його туди, до куди не зможуть добратися домашні вихованці і маленькі діти. Контакт з соком цієї рослини може викликати сильне отруєння, алергію, а також запалення слизових.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Пахиподіум — мадагаскарська пальма

Пахиподіум — ще одна рослина сімейства кутрових. Взагалі майже всі квіти цього сімейства є отруйними.

Пахиподіум ще носить назву «товста нога». Він має дуже екстравагантну зовнішність. У нього м’ясистий ствол, який повністю покритий колючками, саме це і ріднить його з кактусом. А зверху розташовані довгі листи, що нагадують листя пальми.

Звичайно, багато квітникарі просто мріють поселити в своєму будинку такого красеня. Але це можуть собі дозволити тільки ті, хто не має ні дітей, ні тварин. Справа в тому, що сік рослини отруйний, а його колючки небезпечні, так як дуже гострі. При попаданні соку на пошкоджену шкіру починається сильна алергія, яка супроводжується сильним свербінням і лущенням.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Диффенбахія — квітка безшлюбності

Навколо цього великого рослини з плямистими великим листям ходить багато легенд, наявна щодо нього і чимало прикмет, причому всі вони мають негативні моменти. Про правдивість всіх прийме вам ніхто не скаже, а ось про отруйність відомо багато.

Перш за все ця рослина сімейства ароїдних, а значить, сік містить кислоту і при попаданні на шкіру викликає сильне роздратування і опік. Якщо сік рослини потрапить в рот, це викличе набряк слизової, що загрожує зупинкою дихання. Особливо схильні до небезпеки кішки, адже невелика частина цього соку може вбити тварину.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Замиокулькас — доларову дерево

Замиокулькас можна зустріти майже у кожного любителя кімнатних рослин. Звичайно, судячи з назви, це дерево приносить прибуток, тому воно повинно бути присутнім в будинку кожного.

В наш список цю квітку потрапив не випадково. Так як він є досить популярним, варто знати, що від нього можна очікувати. Ця рослина не є смертельно отруйним, але доставити неприємні клопоти здатне. При попаданні соку квітки на шкіру виникає сильне печіння.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Кали — квіти смерті?

Кали, або образки — це болотний отруйний квітка. На думку більшості, кали — це похоронні квіти. Звідки ці забобони взялися, незрозуміло. Незмінне одне: ці квіти воістину елегантні. Навіть існує легенда, що ця квітка — перевтілення красивої дівчини.

Болотний білий отруйний квітка небезпечний як для людей, так і для тварин. Причому отруйні всі його частини. Білі отруйні квіти містять молочний сік, який подразнює, викликаючи запалення. Потрапляючи всередину організму, стимулює блювоту, судоми і пригнічує роботу серця.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Цикламен — пелюстка полум’я

Цикламен улюблений багатьма господинями. Ця квітка нагадує пурхають над листям метеликів. Квіти рослини бувають різних відтінків: білі, рожеві, червоні.

Воно вважається досить примхливим в догляді, але це не заважає квітникарям купувати його в магазинах. Цикламен теж вважається отруйним квіткою. Його сік є токсичним і при попаданні на шкіру викликає роздратування і сильний свербіж.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Плюмерія — «рай на землі»

Не дарма ця квітка носить таку назву. У нього незвичайні, геометрично точні і симетричні пелюстки. Кожен з них насичений багатьма відтінками. По мимо зовнішньої краси, плюмерія володіє неймовірним цитрусовим ароматом. Саме тому ця квітка часто використовують в ароматерапії. Але на жаль, за всією цією красою ховається підступна жорстокість. Плюмерія — дуже небезпечний квітка, отрута якого може викликати порушення в роботі серця і смерть.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Пуансеттия — різдвяна зірка

І правда, ця рослина дуже схоже на різдвяну зірку, до того ж ця квітка завжди розквітає до різдва (за католицьким календарем). Він настільки яскравий і красивий, що їм прикрашають святковий стіл або дарують в подарунок.

Але варто бути обережніше з цим красенем, так як молочний сік цієї рослини і всіх його побратимів сімейства молочайних містить в своєму складі еуфорбін, який викликає опік шкіри і слизових. Якщо сік потрапить в очі, це може загрожувати сліпотою, а при попаданні в рот відбувається опік порожнини рота, розлад шлунка і порушення в роботі центральної нервової системи.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Плющ — домашня ліана

Можливо, хтось почне сперечатися і буде незгоден з тим, що це домашнє рослина потрапила в список отруйних. Адже плющ вважається корисним, він очищає приміщення від забрудненого повітря і хімікатів. Але мало хто знає, що листя і стебла цієї рослини є токсичними. Якщо домашній вихованець захоче спробувати їх на смак, то він загине. Рідко, але все ж плющ цвіте, а ці квітки ще більш отруйні. Тому краще їх зрізати до того, як вони розпустяться.

Кімнатний отруйний квітка список назви і особливості догляду

Особливості догляду та заходи безпеки

У той час, коли в будинку з’являється маленька дитина або домашній улюбленець, отруйні кімнатні квіти повинні покинути своїх господарів. Буде краще, якщо ви передасте рослини в надійні руки. Але якщо вам розлучатися з рослиною не хочеться, то в цьому випадку потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

  1. Перш за все потрібно розмістити горщик з квіткою в місце, недоступне для тварин і дітей. Адже ні малюкам, ні домашнім вихованцям не пояснює, що чіпати рослина ні в якому разі не можна, воно небезпечне.
  2. При зверненні з рослиною, наприклад, пересадка, живцювання і т. П., Надягайте гумові рукавички.
  3. Якщо контакту уникнути не вдалося, і отруйний сік потрапив на шкіру, негайно і ретельно промийте цю ділянку теплою водою з милом.
  4. Якщо отрута потрапила в очі, промивайте слизову протягом 20 хвилин, поки не пройде печіння. Якщо поліпшення не настало, зверніться терміново до окуліста.
  5. Якщо частини рослини потрапили в рот, слід випити велику кількість води і багаторазово викликати блювоту. Потім прийняти активоване вугілля.
  6. Якщо отруєння супроводжується небезпечними симптомами (втрата свідомості, нудота, сильне серцебиття), терміново викликайте швидку.
  7. Всі вищеописані отруйні квіти, назви яких ми вам представили, вважаються найпоширенішими. Якщо ви купуєте в магазині екзотична квітка, то спочатку ознайомтеся з його властивостями.

висновок

Напевно, багато хто, прочитавши статтю, озирнулися і побачили хоча б одну рослину зі списку на своєму підвіконні. Бігти викидати отруйні домашні квіти? Так, якщо в квартирі є маленькі діти або тварини. Але якщо у вас є можливість залишити отруйний квітка собі, будьте обережні і дотримуйтесь заходів безпеки!

Джерело: Кімнатний отруйний квітка: список, назви і особливості догляду

Також ви можете прочитати